Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Plastik jest passé! Warszawska restauracja postawiła na słomki z makaronu

Plastik jest passé! Warszawska restauracja postawiła na słomki z makaronu

Niedawno pisaliśmy, że duże koncerny takie jak Starbucks, Carlsberg czy Kaufland powoli rezygnują z plastikowych opakowań. Nie jest to tylko związane ze zmieniającymi się przepisami unijnymi, ale również z coraz większą świadomością społeczną. To znak naszych czasów. W Polsce coraz więcej lokali gastronomicznych rezygnuje z plastikowych słomek, ale ekologiczne alternatywy sprawdzają się także w domach.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama
34175982 1966300843587339 7200018157799473152 o
Foto: Facebook Kubek z Przyprawami

O ile mrożoną kawę bez słomki możemy sobie wyobrazić, o tyle zimne piwo czy drinka bez rurki jakoś trudniej sobie zwizualizować. Dlatego jedna z warszawskich restauracji – Si – wprowadziła do obiegu słomki z makaronu. W ten sposób nawiązała do włoskich dań ze swojej karty.

Makaronowe słomki mają wiele plusów. Po pierwsze są biodegradowalne, więc nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Po drugie są bezzapachowe i bezsmakowe – sączone przez nie napoje nie zmieniają smaku i zapachu. Ponadto, co istotne dla właścicieli restauracji i knajp, są także dosyć trwałe, więc goście mogą przez nie pić przez kilka godzin.

W sklepach internetowych można znaleźć również rurki szklane, metalowe i papierowe. Z tych chętnie korzystają indywidualni użytkownicy, bo sprawdzają się one na imprezach domowych.

Do zestawu rurek szklanych dodawany jest specjalny czyścik, który pozwoli zadbać o ich higienę. Dodatkowo szkło wykorzystywane do produkcji słomek musi spełniać specjalne warunki, by w czasie użytkowania się nie pokruszyły.

Innym tworzywem, z którego wykonane są ekologiczne słomki, jest biodegradowalny papier. Producenci informują, że słomki mogą wytrzymać temperatury w przedziale od -25° C do 40° C, dzięki czemu nadają się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów. Ich rozkład trwa ok. 75-80 dni.

Foto: Kubek z przyprawami i Restauracja Si

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.