Polacy nie chcą kupować pakowanego mięsa

Rodacy uważają, że pakowane mięso jest gorszej jakości od tego, które jest wystawiane w ladach chłodniczych. Liczba sklepów „Biedronka” z ladą rośnie dynamicznie, a Polacy taki sklep uważają za „luksusowy”. 

W tej chwili już 114 „Biedronek” w całym kraju ma ladę z mięsem. Najwięcej tak wyposażonych sklepów ma Warszawa – 10. Dlaczego niechętnie wybieramy pakowane mięso? 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Konsumenci podkreślają, że lada mięsna stanowi jeden z ważniejszych magnesów zakupowych. Takie Biedronki określane są mianem “de luxe”. Pamiętajmy, że placówki Biedronki to wciąż w większości wolno stojące obiekty. To powoduje, że chcąc kupić mięso na obiad, klienci musieli do tej pory po zrobieniu zakupów w Biedronce pójść dodatkowo do sklepu mięsnegomówi Portalowi Spożywczemu Agnieszka Górnicka, prezes agencji Inquiry. 

Polscy konsumenci uważają, że mięso z lady jest bardziej świeże. Tymczasem w rzeczywistości jest ono pakowane zbiorczo. Innym tematem są plastikowe opakowania, które z pewnością znikną w przyszłości również z branży mięsnej. Eksperci uważają jednak, że plastik ma nikły wpływ na popularność mięsa z lady. 

Sądzę, że redukcja w pełni rozwiniętych opakowań plastikowych ma miejsce i dokona się stosunkowo szybko, ale…w niewielkim stopniu jest to skutkiem powrotu lad. Pojawiają się rozwiązania alternatywne dla plastiku, czyli opakowania kompostowalne, jednoskładnikowe (a więc łatwo recyklowalne), naturalne, inne. Trafią one zarówno na półki jak i do użycia na ladachmówi Andrzej Faliński, prezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego. 

70 proc. Polaków wybiera mięso porcjowane i mimo silnego trendu wegetariańskiego, mięso to w Polsce wciąż podstawa każdego obiadu. WHO przestrzega przed nadmiernym spożyciem mięsa i zaleca je do trzech razy w tygodniu w konkretnych porcjach. 

Źródło: portalspozywczy.pl