Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Politycy i eksperci wobec zmian klimatycznych na wyjątkowej konferencji w Krakowie

Politycy i eksperci wobec zmian klimatycznych na wyjątkowej konferencji w Krakowie

Politycy i eksperci wobec zmian klimatycznych na wyjątkowej konferencji w Krakowie

Kraków w weekend stanie się centrum debaty klimatycznej. Startuje konferencja klimatyczna europejskiej Grupy Renew Europe z udziałem europosłów i przedstawicieli rządu. Już w tę sobotę, tj. 20 stycznia o godz. 9:00 z inicjatywy Europosłanki Róży Thun (Polska2050 Szymona Hołowni, Grupa Renew Europe) w Krakowie odbędzie się konferencja klimatyczna „Rok 2024 – w kierunku zielonej (r)ewolucji”.

BANER MOBILEB1
Reklama

Jaka przyszłość czeka Polskę i Europę?

Europosłanki, przedstawiciele rządu, posłowie, eksperci i aktywiści będą wspólnie debatować nad czekającymi na Unię Europejską i Polskę wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi. Sobotnie wydarzenie to okazja do przyjaznej konfrontacji stanowisk polityków, pomysłów ekspertów i młodych aktywistów klimatycznych.

Gościniami specjalnymi wydarzenia będą europosłanki Renew Europe: Catherine Chabaud, członkini Komisji Ochrony Środowiska z Francji oraz Katalin Cseh, wiceprzewodnicząca grupy Renew. W konferencji udział weźmie również Mikołaj Dorożała, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, który przedstawi m.in. priorytety nowej ekipy rządowej dot. zarządzania ochroną środowiska w Polsce i ochrony naszych przyrodniczych zasobów. Pojawią się także Michał Kobosko, przewodniczący Komisji ds. UE Sejmu RP, Rafał Komarewicz, Poseł i członek Komisji Klimatu; Kamil Wyszkowski, Dyrektor programu UN Global Compact Network Poland; Andrzej Gula z Polskiego Alarmu Smogowego, Tytus Kiszka z kolektywu Bąbelki (Młodzieżowego Strajku Klimatycznego) i Diana Maciąga ze Związku Stowarzyszeń Polskiej Zielonej Sieci.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
PL SM RE Roundtables Green Revolution PL Square

Zmiany klimatyczne – o tym warto rozmawiać

Konferencja jest częścią cyklu wydarzeń „Renew Europe – on the ground”, które będą organizowane w większości krajów Unii Europejskiej. Celem tej serii spotkań jest przybliżenie najważniejszych tematów związanych z przyszłością Unii Europejskiej i czekających ją zmian. Jak podkreśla Europosłanka Róża Thun, zmiany klimatyczne, to obok rządów prawa drugi cywilizacyjny priorytet dla wszystkich członków UE:

– Nie ma ważniejszych zagadnień dziś, niż dbanie o demokrację i nasze środowisko. Będziemy rozmawiać o wszelkich aspektach zmian klimatycznych: od ochrony lasów, poprawy jakości powietrza, do budowy siły OZE w naszym miksie energetycznym. W kontekście europejskim, krajowym i lokalnym: małopolskim i krakowskim.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 20 stycznia 2024 r. o godzinie 9:00. Miejsce konferencji: Hotel Saski Curio by Collection Hilton w Krakowie, ul. Sławkowska 3 (wejście na konferencję od strony ul. św. Tomasza)

Trwa rejestracja wydarzenia pod linkiem https://tiny.pl/cbr5c. Zapisy odbywają się do piątku do godz. 18:00

Program wydarzenia: https://rozathun.pl/urgencies/zapraszam-do-krakowa-20-stycznia-na-konferencje-o-zmianach-klimatycznych/

Wsparcie komunikacyjne

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.