Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska ekologiczna technologia do budowy farm PV wchodzi na europejski rynek

Polska ekologiczna technologia do budowy farm PV wchodzi na europejski rynek

Firma SADDAR specjalizująca się w produkcji ekologicznych elementów budowlanych podpisała kontrakt z dystrybutorem we Francji. Na czym polega polska ekologiczna technologia, którą na szeroką skalę stosuje się m.in. przy instalacji ogromnych farm fotowoltaicznych?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ekologiczne rozwiązania budowlane z Polski

W marcu tego roku produkty marki SADDAR zostaną dostarczone do francuskich sklepów Brico Marche. Pierwsze zamówienie do marketu budowlanego obejmuje 51 tys. sztuk eko kotew, a do końca roku polska wyeksportuje na rynek francuski ponad 150 tys. sztuk produktów. 

– Naszym celem jest zapewnienie idealnego ekologicznego produktu, który istotnie przyczynia się do poszanowania środowiska naturalnego. W ciągu najbliższych 2 lat planujemy umocnić się w  Europie, zdobywając 25 % rynku.

Przy poziomie produkcji 1,5 mln sztuk rocznie i zużyciu 20 butelek na jedną eko kotwę recyklingowi będziemy poddawać równowartość 30 mln butelek plastikowych
– powiedział Dariusz Sadowiński, wynalazca i właściciel firmy SADDAR. 

Rozwiązania instalacyjne oferowane przez SADDAR mają szerokie zastosowanie, w tym jako elementy montażu ogrodzeń, drewnianej architektury ogrodowej czy w sektorze budowlanym.

Polska ekologiczna technologia

Flagowym produktem firmy są kotwy wbijane, wkręcane i przykręcane w niemal każdy rodzaj gruntu czy powierzchni. Na szeroką skalę używane są m.in. przy instalacji ogromnych farm fotowoltaicznych.

Montaż jest szybki i przyjazny środowisku: bez użycia cementu oraz potrzeby dostosowania gruntu z użyciem ciężkiego sprzętu. W razie potrzeby, instalacje można po prostu przenieść w inne miejsce bez uszczerbku dla środowiska.

Bazowy surowiec PET pochodzi z recyklingu głównie plastikowych butelek po wodzie mineralnej czy napojach gazowanych. Stanowi to istotny czynnik ochrony środowiska i przekształcenia plastikowych odpadów poużytkowych czy poprodukcyjnych w pełnowartościowy nowy wyrób. 

Taki produkt zastępuje droższy, wykonany z blachy stalowej, którego wytworzenie wymaga zużycia dużej ilości energii i kopalin nieodnawialnych.

Dodatkowo eko kotwa SADDAR wbita w ziemię nigdy nie będzie korodować i nie ulegnie działaniom czynników atmosferycznych, czego nie można powiedzieć o wyrobach ze stali lakierowanej lub pokrytej galwanicznie mikronową powłoką.

Co ważne, oferowane przez polską firmę eko kotwy można ponownie zmielić i przetworzyć. Produkt wpisuje się zatem w wymagania stawiane przez Unię Europejską w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym

Dlaczego potrzebujemy więcej takich rozwiązań?

Według danych EuroPAP News w Europie recyclingowi poddawane jest tylko 32,5%. plastiku, a najczęstszym sposobem utylizacji odpadów z tworzyw sztucznych jest odzyskiwanie energii (42,6%). 

Komisja Europejska w ramach Zielonego Ładu przyjęła plan, w ramach którego 55 % plastikowych odpadów opakowaniowych powinno zostać poddanych recyklingowi do 2030 roku. […]

Cieszymy się, że nasze rodzime rozwiązania zyskują uznanie na europejskich i światowych rynkach. Cieszymy się również, że jako Polska Agencji Inwestycji i Handlu możemy wspierać firmę w tym podboju – powiedział Łukasz Grabowski, zastępca Dyrektora Centrum Eksportu PAIH.

Chcesz wiedzieć więcej o ekologicznych rozwiązaniach budowlanych z Polski? Zobacz artykuł:

źródło: mat.prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.