1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma dostarczyła 150 ładowarek do elektryków dla ogólnoeuropejskiej sieci

Polska firma dostarczyła 150 ładowarek do elektryków dla ogólnoeuropejskiej sieci

Polska firma dostarczyła 150 ładowarek do elektryków dla ogólnoeuropejskiej sieci

Ekoenergetyka dostarczyła 150 ładowarek dla sieci Powerdot. Jako producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, firma kontynuuje ekspansję na rynku operatorów punktów ładowania (CPO) w całej Europie. Współpraca z jednym z największych dostawców technologii ładowania EV na Starym Kontynencie jest istotnym elementem tej strategii.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Firma z Zielonej Góry z ładowarkami w całej Europie

Powerdot to portugalska firma, która stosuje model biznesowy Destination Charging, nawiązując partnerstwa z różnymi firmami – są to m.in. supermarkety, centra handlowe, hotele i restauracje. Ten operator punktów ładowania oferuje ponad 3,500 stacji ładowania w samej Portugalii, a także w Belgii, Francji, Luksemburgu, Polsce i Hiszpanii. Ekoenergetyka, która produkuje swoje stacje ładowania w Zielonej Górze, niedaleko granicy niemieckiej, podpisała w tym roku umowę na dostawę swoich produktów dla sieci Powerdot.

Ekoenergetyka dokłada wszelkich starań, aby poszerzyć swoje działania na dostarczanie infrastruktury dla operatorów punktów ładowania, wzbogacając swoją ofertę o standaryzowane rozwiązania. Nastąpiło to po zbudowaniu mocnej pozycji firmy na rynku, dzięki oferowaniu nowoczesnej infrastruktury dla operatorów transportu publicznego w Berlinie czy Paryżu.

– Dzięki naszej współpracy z Powerdot, jeszcze większa liczba europejskich kierowców dowie się o wygodzie i niezawodności stacji ładowania od Ekoenergetyki – powiedział Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki. – To kolejne potwierdzenie naszej skutecznej strategii dotyczącej rozszerzania obecności na rynku operatorów punktów ładowania – dodaje Kubik.

Polacy z wpływem na europejska elektromobilność

Oprócz bezpośrednich sprzedaży dla operatorów punktów ładowania, Ekoenergetyka poszerza i pogłębia swoją paneuropejską sieć sprzedaży w celu dostarczenia sprzętu dla operatorów punktów ładowania i świadczenia usług serwisowych. Firma ogłosiła w ciągu ostatnich trzech miesięcy znaczące umowy dystrybucyjne dla Niemiec, Wielkiej Brytanii i regionu nordyckiego.

– W Ekoenergetyce znaleźliśmy niezawodnego partnera do wdrożenia naszej infrastruktury ładowania w całej Europie – powiedział João Seabra, Dyrektor Operacji Centralnych w Powerdot. – Dzielimy te same wartości i mamy wspólne podejście, które jest skoncentrowane na jakości. Z niecierpliwością czekamy na kontynuowanie współpracy z Ekoenergetyką w celu przyspieszenia rozwoju zrównoważonej mobilności.

Ekoenergetyka będzie świadczyć usługi monitorowania i zdalnej naprawy stacji ładowania przez całą dobę ze swojej siedziby w Zielonej Górze, na zachodzie Polski. Zaawansowane systemy i technologia firmy pozwalają na rozwiązywanie prawie 60% zgłoszeń awarii zdalnie.

Założona w 2009 roku, Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego autorstwa Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Firma zatrudnia obecnie ponad 1,000 osób i dostarcza 20% stacji ładowania dla autobusów miejskich w Europie. Rozwój Ekoenergetyki w Polsce i za granicą wspiera Enterprise Investors, wiodący fundusz private equity w Europie Środkowej, który w ubiegłym roku nabył znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z elektromobilnością.

– Czytaj również: Transport stali pod napięciem. ArcelorMittal Poland testuje elektryczną ciężarówkę

Źródło: informacja prasowa – Ekoenergetyka

Fot. Ekoenergetyka

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.