1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pompa ciepła Panasonic z energooszczędnym systemem ładowanym energią z PV

Pompa ciepła Panasonic z energooszczędnym systemem ładowanym energią z PV

Japońska marka Panasonic oprócz sprzętu elektronicznego, nowoczesnych klimatyzatorów i AGD, proponuje klientom rozwiązania energetyczne. Wprowadza właśnie na rynek energooszczędny podgrzewacz wody z pompą ciepła, ładujący się energią słoneczną.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ciepła woda i oszczędzanie energii

Panasonic zaprezentował całkiem nowy sprzęt, służący do podgrzewania wody z wykorzystaniem energii cieplnej z atmosfery. Powietrzna pompa ciepła Eco Cute może być podłączona do instalacji fotowoltaicznej na dachu. Ładowanie sprzętu za pomocą energii słonecznej dedykowane jest wszystkim mieszkańcom budynków z dostępem do systemu PV, którzy chcą oszczędzać wodę i energię.

Eco Cute posiada funkcję ładowania nadwyżką energii słonecznej, wytworzonej przez panele fotowoltaiczne. Japoński Panasonic wprowadzi nowy system w swoim kraju już 20 kwietnia 2022 roku. 

image 3
Zestaw pompa plus podgrzewacz, fot. Panasonic

Zwykły podgrzewacz wody z pompą ciepła grzeje gorącą wodę w nocy, ale Eco Cute podgrzewa wodę energią elektryczną wytwarzaną w ciągu dnia – podaje firma.

Tryb awaryjnego podgrzewania

System Eco Cute obejmuje pompę ciepła oraz energooszczędny zasobnik ciepłej wody. Rozwiązanie dedykowane utrzymywaniu stałej temperatury wody użytkowej jest też przeznaczone na sytuacje awaryjne. Funkcja „awaryjnego podgrzewania” aktywuje się w chwili pojawienia się ostrzeżeń o katastrofach lub bardzo złej pogodzie. Woda podgrzewa się automatycznie, a zbiornik zawsze jest napełniony gorącą wodą.

Można dzięki temu zabezpieczyć odpowiednią ilość wody na wypadek przerwy w dostawie prądu lub wody – komentuje Panasonic.

Urządzenia mają cztery główne funkcje: 

1) Econavi, która oszczędza energię, zawsze utrzymując odpowiednią temperaturę wody.
2) Nukumori – funkcja, która oszczędza energię w nocy, wykorzystując ciepło dotychczasowo podgrzanej wody.

3) Rhythm e shower plus, który umożliwia użytkownikom zmniejszenie zarówno ilości zużywanej energii, jak i wody. 

4) Onyoku – funkcja, która umożliwia użytkownikom wybór i ustawienie temperatury i czasu. Tryb oszczędza ilość wylewanej wody.

Ponadto urządzenie zmniejsza zużycie energii (szczególnie w nocy) i wody. Nowy produkt Panasonica powstał we współpracy z Tepco Energy Partner, sprzedawcą energii elektrycznej.

źródło: pansonic.com, pv-magazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.