Powiedz tak Gigafactory od Tesla Motors w Polsce!

Powiedz tak Gigafactory od Tesla Motors w Polsce!

Na całym świecie istnieje niezliczona ilość korporacji, które swoimi produktami oraz usługami starają się zawojować świat. Google, Apple czy Microsoft to firmy, które są na rynku już od kilkunastu lat, mając przy tym ugruntowaną pozycję w świadomości konsumentów. W ostatnich latach pojawili się również nowi gracze, którzy z dnia na dzień rosną w siłę, wcielając swoje innowacyjne pomysły w życie. W wyniku realizacji swoich nietuzinkowych planów zyskują oni spore grono potencjalnych konsumentów i fanów, którzy utożsamiają się z firmą oraz prezentowanym przez nią poglądem na świat. Jednym z przykładów takiej firmy może być Tesla Motors. Nowoczesny pogląd na motoryzację opierający się o zieloną energię jest jedną z przyczyn popularności firmy, która gromadzi coraz większą rzeszę zwolenników.


Jednym z przejawów wsparcia i popularności Tesla Motors, mogą być organizowane w ostatnim czasie akcje na portalach społecznościowych, np.na rzecz budowy Gigafactory w różnych europejskich krajach. Zarząd Tesla Motors ogłosił, że planuje budowę kolejnego zakładu produkującego samochody, banki energii oraz baterie do nich – tym razem w Europie. Mieszkańcy różnych krajów starego kontynentu nie omieszkali wykorzystać tej cennej informacji, by zachęcić Elona Muska do wybrania ich kraju. Wśród tejże szalonej inicjatywy nie mogło zabraknąć głosu z Polski. 🙂

Dokładnie tydzień temu na Facebooku wystartowała strona o nazwie „Say Yes to Tesla Gigafactory in Poland”. W ciągu tygodnia zgromadziła ona ponad 5 tysięcy polubień, co wskazuje, że zainteresowanie wśród polskich użytkowników tego serwisu społecznościowego jest naprawdę spore. Dużej popularności tej inicjatywy nie przeoczyli również najwięksi medialni gracze, informując o akcji. Inicjatywa ta zyskała efekt kuli śnieżnej, w wyniku czego samo Ministerstwo Rozwoju oraz Energetyki udzieliło poparcia dla tego pomysłu na swoich mediach społecznościowych. Być może formalnie nie znaczy to zbyt wiele, lecz z pewnością jest to miły gest.

Założyciele strony wraz z portalem Centrum Analiz dla Rozwoju wystosowali otwarty list do Ministra Mateusza Morawieckiego, mający na celu zwrócenie uwagi rządu na szansę dla rozwoju, jaką niewątpliwie byłaby budowa pierwszej w Europie Gigafactory na terytorium Polski. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy pismo dotarło do wiadomości Ministra Morawieckiego, lecz pozostaje mieć nadzieję, że jeśli nie – to jest to tylko kwestia czasu.

Jeżeli również chciałbyś powiedzieć tak dla Gigafactory w Polsce – możesz zrobić to jednym kliknięciem – https://www.facebook.com/GigaFactoryInPoland/?fref=ts.