Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przechwycono nielegalny transport odpadów z Norwegii

Przechwycono nielegalny transport odpadów z Norwegii

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przechwycili nielegalny transport odpadów. Śmieci wyjechały z Norwegii. Wkrótce ma ruszyć postępowanie, które pozwoli odesłać je do nadawcy.

BANER MOBILEB1
Reklama

Przychwycenie transportu w Świnoujściu

W porcie w Świnoujściu do odprawy celnej zgłoszono używaną odzież. Funkcjonariusze stwierdzili, że w transporcie oprócz samych ubrań, znajdowały się także pomieszane z nimi buty, zabawki, opakowania kartonowe oraz torebki.

Brak właściwych dokumentów dla odpadów

W dokumentacji transportu brakowało zaświadczeń, które miały zdefiniować rodzaj przewożonego towaru i umożliwić ich legalny przewóz. W związku z tym celnicy skierowali wniosek o ocenę sytuacji do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Nielegalnie przewożone odpady

Zdaniem Inspektoratu przewożony ładunek należy uznać za odpady, które transportowano nielegalne. W tej sytuacji sprawę skierowano do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie, pod kątem nielegalnego międzynarodowego przewożenia odpadów. GIOŚ rozpocznie postępowanie, mające na celu powrót ładunku do Norwegii.

Przewożone odpady miały masę 16 ton.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: portalkomunalny.pl
Fot.: Krajowa Administracja Skarbowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.