PSPA proponuje wygląd nowych emoji dla elektromobilności

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zgłosiło do Unicode Consortium propozycję piktogramów emoji, które przedstawiałyby samochody elektryczne oraz stacje ładowania. Znaczki mają promować zeroemisyjną mobilność. Unicode Consortium odpowiada za standaryzację znaków graficznych w tekstach.

Jeżeli emoji samochodu elektrycznego i stacji ładowania, które zgłosiło PSPA, przejdzie pozytywnie weryfikację, znaki będą dostępne dla ponad 3,5 mld użytkowników smartfonów i ponad 4,5 mld użytkowników Internetu na całym świeciemówi Łukasz Witkowski, Dyrektor Operacyjny Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

Fotowoltaika od Columbus Energy

Stowarzyszenie chce w ten sposób promować na skalę globalną elektromobilność dzięki udostępnieniu prostego znaku w jednym z najbardziej powszechnych współczesnych systemów zapisu. Promocja elektromobilności stanie się atrakcyjniejsza i prostsza.

Dzięki nowym znakom, każdy z nas, w łatwy sposób będzie mógł podkreślać swoje wsparcie dla zeroemisyjnych technologii w transporcie, dając wyraz swojej odpowiedzialności społecznej i troski o środowisko naturalne uważa Maciej Mazur, Wiceprezes The European Association for Electromobility (AVERE), a zarazem Dyrektor Zarządzający PSPA.

Jeśli UNICODE zaakceptuje propozycje PSPA nowe dwie ikonki trafią do aktualizacji UNICODE 14.0, która stanie się dostępna już w połowie przyszłego roku

źródło: pspa.com.pl