Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rekordowe dochody Vattenfalla z instalacji wiatrowych

Rekordowe dochody Vattenfalla z instalacji wiatrowych

W pierwszym półroczu 2017 roku zyski Vattenfalla z elektrowni wiatrowych sięgnęły 110 milionów dolarów. W zeszłym roku były one o połowę niższe i wynosiły około 72 miliony dolarów. Zwiększyła się także sprzedaż prądu – w pierwszym półroczu 2017 roku sprzedano energię za 560 milionów dolarów. W analogicznym okresie 2016 roku kwota ta wynosiła niecałe 400 milionów dolarów.

B1
Reklama

Jak informuje firma, zwiększenie sprzedaży i zysków wynika z dodania nowych mocy do portfolio przedsiębiorstwa. W zeszłym roku Vattenfall uruchomił, m.in. projekt Sandbank (288 MW) w Niemczech oraz projekty Ray (54 MW) i Pen y Cymoed (228 MW) w Wielkiej Brytanii.

W pierwszym półroczu tego roku firma wygenerowała 3,9 TWh energii elektrycznej – to ponad 1 TWh więcej niż przez pierwszą połowę 2016 roku.

Reklama

Dyrektor koncernu Vattenfall, Magnus Hall, powiedział: „Jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania łącznej mocy OZE na poziomie 2,3 GW, planowanej na 2020 rok”.

„W tym roku zoptymalizowaliśmy nasz profil ryzyka. Osiągnęliśmy to dzięki sprzedaży elektrowni na węgiel brunatny, zgodnie z założeniami Swedish Energy Agreement. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby rozstać się też z przemysłem nuklearnym w Niemczech” – skomentował wyniki finansowe firmy Hall.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.