Rosyjski Hevel Solar uruchamia nowe farmy fotowoltaiczne

Rosyjska firma Hevel Solar, spółka joint venture Renova Group oraz JSC Tusnano, zajmująca się energetyką słoneczną, oddała do użytku nowe farmy słoneczne o łącznej mocy wytwórczej 35 MW.


Jak czytamy na stronie spółki, w obwodzie Orneburskim powstała Graczewska i Pleszanowska farma, natomiast Buribajewska i Bugukcianska powstały na terytorium autonomicznej republiki Baszkortostan

Nowe elektrownie słoneczne na terytorium Federacji Rosyjskiej to kolejny krok do realizacji strategii, która zakłada osiągniecie 1,5 GW energii słonecznej do 2020 roku. W innym raporcie Hevel poinformowała, że jedno z ogniw heterozłączowych spółki osiągnęło wydajność konwersji na poziomie 21,75 %.

 
Spółka planuje rozszerzyć swój portfel także o kontrakty zagraniczne. – Na podstawie tego co widzimy, wśród krajów aktywnie rozwijających się można zaliczyć Indie, Amerykę Łacińską oraz kraje Zatoki Perskiej, w tym Arabię Saudyjską, która niedawno ogłosiła duży nabór wniosków dotyczących budowy parków słonecznych – poinformował dyrektor zarządzający Rusnano, Sergiej Waktjorow.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?