Rosyjski Hevel Solar uruchamia nowe farmy fotowoltaiczne

Rosyjska firma Hevel Solar, spółka joint venture Renova Group oraz JSC Tusnano, zajmująca się energetyką słoneczną, oddała do użytku nowe farmy słoneczne o łącznej mocy wytwórczej 35 MW.


Jak czytamy na stronie spółki, w obwodzie Orneburskim powstała Graczewska i Pleszanowska farma, natomiast Buribajewska i Bugukcianska powstały na terytorium autonomicznej republiki Baszkortostan

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowe elektrownie słoneczne na terytorium Federacji Rosyjskiej to kolejny krok do realizacji strategii, która zakłada osiągniecie 1,5 GW energii słonecznej do 2020 roku. W innym raporcie Hevel poinformowała, że jedno z ogniw heterozłączowych spółki osiągnęło wydajność konwersji na poziomie 21,75 %.

 
Spółka planuje rozszerzyć swój portfel także o kontrakty zagraniczne. – Na podstawie tego co widzimy, wśród krajów aktywnie rozwijających się można zaliczyć Indie, Amerykę Łacińską oraz kraje Zatoki Perskiej, w tym Arabię Saudyjską, która niedawno ogłosiła duży nabór wniosków dotyczących budowy parków słonecznych – poinformował dyrektor zarządzający Rusnano, Sergiej Waktjorow.