Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rozwój inwestycji w OZE w 2020. Plebiscyt Gazele Biznesu

renewable

Rozwój inwestycji w OZE w 2020. Plebiscyt Gazele Biznesu

Przełomowe zmiany często zaczynają się od jednej osoby, małej grupy, czy wreszcie mikro i średniej firmy, która wprowadza nowoczesne i pożyteczne rozwiązania. Zielone technologie mają ogromny potencjał w zmienianiu energetycznego oblicza świata. Inwestycje w OZE to rozwiązania, mające wpływ na kondycję naszej planety, jak i na kształt gospodarki.

Reklama

Uznanie inwestycji w OZE na rynku biznesu

Gazele Biznesu to ranking małych i średnich firm w Polsce, które nie tylko dynamicznie się rozwijają, ale też są transparentne, dzięki czemu budują zaufanie wśród klientów i inwestorów i podkreślają swoja autentyczność. W jednym z najstarszych i najbardziej wiarygodnych rankingów gospodarczych w kraju znalazła się też idea wykorzystywania energii odnawialnej.  

Ranking przygotowywany co roku przez Puls Biznesu ma za zadanie wesprzeć i wyróżnić firmy, które kierują się niebanalnym podejściem, kreatywnością oraz odnotowują wzrost przychodów. Jak podkreślają organizatorzy, obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm. Wyróżnieni są przedstawiciele poszczególnych województw, jak i trzy firmy na arenie ogólnopolskiej.

Wyróżnieni

Wśród trzech ogólnopolskich laureatów, na drugim miejscu znalazła się spółka Ekoenergetyka Polska, która, jak podkreśla tylko dzięki wspólnej i ciężkiej pracy zespołu, powiększyła grono współpracowników i odnotowała sukces w branży elektromobilności. Ekoenergetyka projektuje i produkuje stacje szybkiego ładowania DC (prądem stałym) dla rozmaitych pojazdów, w tym autobusów, samochodów i ciężarówek. Produkty produkowane przez firmę znalazły się już w 16 krajach, a liczba stacji ładowania ciągle rośnie. 

Kielecka spółka EkoEnergia Polska, która działa od 2013 roku, zajmuje się dostarczaniem odnawialnych źródeł energii dla gospodarstw, firm i całych gmin. Firma ma w planach inwestycje we własne farmy fotowoltaiczne. Firma została wyróżniona w woj. lubelskim.

Z kolei prezes wyróżnionej w plebiscycie wojewódzkim (Śląsk) firmy Tradea podaje, że firma będzie zajmować się nowymi działaniami dotyczącymi m.in. projektów w segmencie OZE. Tradea chce wspierać rozwój energetyki wiatrowej i wykorzystywać potencjał energii ze słońca.

W Małopolsce miano lidera otrzymała spółka Columbus Energy, której akcje od początku roku zdrożały o 260 proc. do 55,50 zł. Prezes firmy z branży fotowoltaicznej Dawid Zieliński,   potencjał odnawialnych źródeł energii dostrzegł jeszcze na studiach. Dziś firma oferuje pompy ciepła, magazyny energii, a w bliskiej przyszłości chce inwestować w energetykę wielkoskalową. Spółka uruchomiła autorski program „Bilet do przyszłości”, który zachęca do zostania prosumentem i skorzystania z dodatkowej oferty od Columbus.

Gratulujemy zwycięzcom tytułu Gazeli Roku i życzymy sukcesów we wdrażaniu rozwiązań z zakresu energii odnawialnej w Polsce.

źródło: Puls Biznesu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.