Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sukcesy Ursusa w sektorze pojazdów elektrycznych

Sukcesy Ursusa w sektorze pojazdów elektrycznych

Sukcesy Ursusa w sektorze pojazdów elektrycznych

Konsorcjum, którego częścią jest Ursus wygrało przetarg na dostarczenie elektrycznych autobusów do Warszawy. Monika Kośko wiceprezes Ursusa informuje, że firma prowadzi także rozmowy dotyczące elektrycznych aut dostawczych.

Reklama

Ursus zapowiada rozwój nowych produktów, dedykowanych na rynek europejski. Są to głównie ciągniki, ale firma przewiduje także rozwój portfolio pojazdów elektrycznych i eko. Jak mówi Monika Kośko, firma będzie rozwijać gamę autobusów będziemy rozwijać o trzy nowe modele. Pierwszy to Ekovolt, z bateriami pozwalającymi na przejechanie 100 km. Drugi, City Smile pozwala na przejechanie 160 km. Trzecia nowość to wykorzystujący wodór autobus z ogniwami paliwowymi, dysponujący zasięgiem 450 km.

Elektrycznej pojazdy w przyszłej produkcji to nie tylko autobusy. Jak informuje Kośko, Ursus prowadzi rozmowy z podmiotami zainteresowanymi samochodami dostawczymi z napędem elektrycznym. Plany te są szczególnie istotne, ponieważ najpewniej wymiana flot na elektryczne będzie dotowana przez Unię Europejską w najbliższych latach.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.