Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

SunPower i Wallbox łączą siły!

electric station

SunPower i Wallbox łączą siły!

Darmowe ładowanie samochodów elektrycznych we własnym domu to marzenie wielu właścicieli pojazdów napędzanych „zieloną” energią. Już niedługo będzie to możliwe dzięki sojuszowi firmy SunPower  i Wallbox! Stacja ładowania i domowe panele słoneczne będą uzupełniać się nawzajem i maksymalnie wykorzystywać swój potencjał specjalnie dla klientów firm.

BANER MOBILEB1
Reklama

Na czym polega sojusz?

Na skutek porozumienia firm SunPower i Wallbox klienci mają możliwość dobrania do instalacji fotowoltaicznej przydomowej stacji ładowania. Obie firmy podały w komunikacie prasowym w zeszłym tygodniu, że klienci mogą zdecydować się na instalację domowej stacji ładowania Wallbox w tym samym czasie, co montowanie ich domowej instalacji fotowoltaicznej. To krok w kierunku dołączenia pojazdów elektrycznych do magazynu energii w inteligentnym domu.

SunPower będzie głównym dostawcą instalacji ładujących Wallbox oraz preferowanym dostawcą energii słonecznej. Firmy proponują rozwiązanie pakietowe.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Kiedy plany wchodzą w życie?

Firmy planują wdrażać usługi pakietowe zaczynając od południowej Kalifornii już jesienią tego roku. Zapowiadają też poszerzenie sieci o nowe państwa. Jest możliwe, że również wydarzy się to jeszcze w tym roku.

Korzyść dla klientów korzyścią dla planety

Co więcej, projekt jest w stanie przyczynić się do zmniejszenia ogólnej światowej emisji. W momencie, w którym większość użytkowników pojazdów elektrycznych przestawi się na początkowe ładowanie samochodu za pomocą domowej energii słonecznej, większość energii przeznaczanej na e-mobility nareszcie będzie pochodzić z czystego, odnawialnego źródła.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Oczywiście obniży to też średnie koszty, jakie właściciele pojazdów przeznaczają na energię elektryczną. Teraz większość z niej będzie pochodzić z instalacji fotowoltaicznej.

źródło: Green Car Reports, fot. Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.