Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Szklana Manufaktura w Dreźnie rozpoczęła produkcję Volkswagena ID.3

szklana manufaktura w dreznie

Szklana Manufaktura w Dreźnie rozpoczęła produkcję Volkswagena ID.3

W Szklanej Manufakturze w Dreźnie ruszyła seryjna produkcja elektrycznego Volkswagena ID.3. Jest to czwarte miejsce na świecie, w którym są produkowane modele Volkswagena skonstruowane na modułowej platformie MEB, przeznaczonej dla samochodów elektrycznych.  

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Bezpośredni kontakt z samochodami przyszłości

Dyrektor zakładu Danny Auerswald twierdzi, że fabryka jest również magnesem dla zwiedzających, miejscem eventowym, laboratorium nowych rozwiązań i centrum wydawania pojazdów. 

Szklana Manufaktura oferuje klientom i zwiedzającym możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi modeli z rodziny ID. Zainteresowani mogą skorzystać z doradztwa i jazd próbnych, zwiedzać fabrykę, a nawet wziąć udział w montażu auta. 

Szklana Manufaktura – centrum innowacji i rozwoju

Volkswagen zamierza rozbudować Szklaną Manufakturę do rangi centrum badawczo-innowacyjnego, prowadzącego projekty z zamiarem ich późniejszego wdrożenia na dużą skalę w innych zakładach. 

Również centrum testów w Dreźnie zostanie rozbudowane. Jest ono trwałym elementem globalnej sieci tego rodzaju centrów działających w ramach działu rozwoju pojazdów. Ich zadanie polega na testowaniu systemów asystujących, mobilnych usług internetowych, silników oraz zawieszeń.

2 1

Dodatkowo, w Manufakturze trwają prace nad automatyzacją i cyfryzacją złożonych procesów montażowych i logistycznych. 

Czwarta na świecie fabryka platform MEB 

Szklana Manufaktura jest czwartym miejscem na świecie, w którym produkowane są samochody elektryczne marki Volkswagen skonstruowane na modułowej platformie podłogowej (MEB) przeznaczonej specjalnie do pojazdów tego rodzaju. Pierwszy produkcję na platformie MEB podjął zakład w Zwickau. Pod koniec 2020 roku dołączyły chińskie fabryki w Anting i Foshan. 

Łączna maksymalna zdolność produkcyjna tych czterech zakładów wynosi ponad 900 tys. samochodów rocznie. Do podjęcia produkcji modeli na platformie MEB przygotowują się kolejne fabryki – w Emden, Hanowerze i Chattanooga (USA).

Źródło: vw-press.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.