Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Szkoła Ekopoetyki. Nowy kurs w Instytucie Reportażu

Szkoła Ekopoetyki. Nowy kurs w Instytucie Reportażu

Instytut Reportażu w Warszawie, w którym uczą wybitni polscy reporterzy, uruchomił nowy kurs. Szkoła Ekopoetyki ma uwrażliwić dziennikarzy i osoby związane z pracą w mediach i kulturze na tematy związane z ekologią. To pierwsza taka inicjatywa edukacyjna w Polsce.

Reklama

Szkoła Ekopoetyki w warszawskim Instytucie Reportażu

Szkoła ruszy w czerwcu 2020 roku. Zajęcia będą odbywały się w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie, ale też w plenerze – zaplanowane są wyjazdy nad Narew czy w góry. Celem szkoły jest „wyrobienie w słuchaczach i słuchaczkach ekokrytycznej refleksji”. 

Autorką programu jest dr hab. Julia Fiedorczuk, pisarka, poetka, tłumaczka i krytyczka literacka, adiunkt w Zakładzie Literatury Amerykańskiej Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pomysłodawcą i współtwórcą szkoły jest natomiast Filip Springer, pisarz i fotograf związany z Instytutem Reportażu, koordynator programowy festiwalu MiedziankaFest. Wśród wykładowców znalazła się m.in. aktywistka i performerka Cecylia Malik, ornitolog i kulturoznawca Michał Książek czy Zuzanna Warso, adwokatka i niezależna ekspertka Komisji Europejskiej do spraw etyki badań naukowych. 

Spodziewajcie się wędrówek po górach, rzekach,polach i lasach. Będziemy dużo działać w terenie, grzebać w ziemi, dyskutować przy ogniskach, spać pod namiotami, moknąć w marszu i marznąć w czasie odpoczynków. Odwiedzimy kluczowe dla tematów kolejnych zjazdów miejsca. Zajrzymy w głąb odkrywki węgla brunatnego, by na własnej skórze poczuć ziejącą z niej grozę. Zachwycimy się wschodem słońca nad Sudetami, by utwierdzić się w przekonaniu, że naprawdę jest o co walczyć. Będziemy czytać swoje i cudze teksty – na głos i w ciszy”  – informują organizatorzy

Koszt rocznego kursu to 5500 zł. Więcej informacji na stronie www.instytutr.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.