Targi czystego powietrza w Krakowie. W tym roku?

Kraków aktywnie zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza, np. inwestując w ekologiczny tabor autobusów komunikacji miejskiej oraz wprowadzając tzw. ustawę antysmogową. W ramach przedsięwziętych działań w tym roku planowane są również targi czystego powietrza.

Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza, zapowiedział, że pod koniec lutego powinno odbyć się spotkanie w sprawie organizacji w tym roku wspomnianych targów. Wszystko w związku z faktem, że do 2019 roku w Krakowie powinny zniknąć piece opalane paliwem stałym na rzecz ekologicznych rozwiązań.

Ścigalski podkreśla, że: „wymiana doświadczeń firm branżowych, zaprezentowanie różnego rodzaju narzędzi, sprzętu, pomysłów byłoby kolejnym elementem wpisującym się w politykę miasta związaną z działaniami proekologicznymi, w tym walki o czyste powietrze”.

Dokładna data tegorocznych targów Krakowie nie jest jeszcze znana.

Pierwsze targi czystego powietrza odbyły się dwa lata temu w Zabierzowie. Prezentowano na nich m.in. kotły nowej generacji, które redukują emisję zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.