Targi czystego powietrza w Krakowie. W tym roku?

Kraków aktywnie zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza, np. inwestując w ekologiczny tabor autobusów komunikacji miejskiej oraz wprowadzając tzw. ustawę antysmogową. W ramach przedsięwziętych działań w tym roku planowane są również targi czystego powietrza.

Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza, zapowiedział, że pod koniec lutego powinno odbyć się spotkanie w sprawie organizacji w tym roku wspomnianych targów. Wszystko w związku z faktem, że do 2019 roku w Krakowie powinny zniknąć piece opalane paliwem stałym na rzecz ekologicznych rozwiązań.

Ścigalski podkreśla, że: „wymiana doświadczeń firm branżowych, zaprezentowanie różnego rodzaju narzędzi, sprzętu, pomysłów byłoby kolejnym elementem wpisującym się w politykę miasta związaną z działaniami proekologicznymi, w tym walki o czyste powietrze”.

Dokładna data tegorocznych targów Krakowie nie jest jeszcze znana.

Pierwsze targi czystego powietrza odbyły się dwa lata temu w Zabierzowie. Prezentowano na nich m.in. kotły nowej generacji, które redukują emisję zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!