Targi czystego powietrza w Krakowie. W tym roku?

Kraków aktywnie zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza, np. inwestując w ekologiczny tabor autobusów komunikacji miejskiej oraz wprowadzając tzw. ustawę antysmogową. W ramach przedsięwziętych działań w tym roku planowane są również targi czystego powietrza.

Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza, zapowiedział, że pod koniec lutego powinno odbyć się spotkanie w sprawie organizacji w tym roku wspomnianych targów. Wszystko w związku z faktem, że do 2019 roku w Krakowie powinny zniknąć piece opalane paliwem stałym na rzecz ekologicznych rozwiązań.

Ścigalski podkreśla, że: „wymiana doświadczeń firm branżowych, zaprezentowanie różnego rodzaju narzędzi, sprzętu, pomysłów byłoby kolejnym elementem wpisującym się w politykę miasta związaną z działaniami proekologicznymi, w tym walki o czyste powietrze”.

Dokładna data tegorocznych targów Krakowie nie jest jeszcze znana.

Pierwsze targi czystego powietrza odbyły się dwa lata temu w Zabierzowie. Prezentowano na nich m.in. kotły nowej generacji, które redukują emisję zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.