Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tauron wprowadza nową aplikację do obsługi stacji ładowania

Tauron wprowadza nową aplikację do obsługi stacji ładowania

TAURON dysponuje aktualnie 200 stacjami ładowania samochodów elektrycznych zasilanymi zieloną energią. Teraz wprowadza aplikację, która pozwoli na ich zdalną obsługę. Aplikacja będzie posiadała także dodatkowe funkcje.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Od 2018 roku TAURON rozwija sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dziś funkcjonuje ich już około 200, a kolejne stacje są na bieżąco dołączane do sieci. Stacje znajdują się w lokalizacjach ogólnodostępnych i łatwych do znalezienia dzięki aplikacji – w centrach miast, na osiedlach, przy supermarketach, ważnych instytucjach czy autostradach. Wszystkie stacje TAURONA zasilane są energią EKO Premium pochodzącą z farm wiatrowych, instalacji PV i elektrowni wodnych należących do Grupy TAURON.

Wprowadzana aplikacja eTAURON zaoferuje klientom nowe rozwiązania. Chodzi między innymi o dostęp do kuponów promocyjnych oraz możliwość zdalnego śledzenia procesu ładowania. 

– eTAURON zastąpi dotychczasową aplikację eMap od TAURONA. Nowy system zapewni naszym klientom większą wygodę w korzystaniu z naszych usług. Aplikacja wyróżnia się m.in. przejrzystym i uproszczonym intefejsem użytkownika – mówi Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie. – Klienci będą mogli w łatwy sposób monitorować zużycie energii, kontrolować swoje rachunki oraz zarządzać usługą ładowania pojazdu. Nowością w aplikacji będą kupony rabatowe czy zdalny podgląd stanu naładowania akumulatorów – dodaje rzecznik TAURON Nowe Technologie.

TAURON zapewnia, że przejście na nową aplikację będzie płynne i nie przysporzy klientom niedogodności.

– Od 15 marca do 1 kwietnia będziemy przenosić stacje z jednego systemu do drugiego. Jeżeli w tym czasie klient nie odnajdzie którejś ze stacji w eMap, to będzie oznaczało, że jest ona już w aplikacji eTAURON. Przez ten krótki czas, klient będzie używał dwóch aplikacji – dodaje Gracjan Respondek.

Zakończenie migracji stacji z systemu eMap do eTAURON planowane jest na 1 kwietnia i od tego dnia wszystkie stacje TAURONA będą funkcjonować już wyłącznie w aplikacji eTAURON.

Klienci zarejestrowani w systemie eMap od TAURONA, otrzymają na swoje skrzynki mailowe informację z instrukcją przejścia na nowy system. W praktyce będzie się to sprowadzało do kliknięcia w specjalny link, który przeniesie użytkownika do nowego systemu. Dane użytkowników z poprzedniej aplikacji już tam będą. Od 15 marca eTAURON będzie dostępny na platformach Google Play i App Store.

Źródło tekstu i zdjęć: informacja prasowa TAURON

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.