Sposoby na energooszczędności w łazience

Na naszej planecie całkowity zasób wody słodkiej stanowi niecałe 3%. Polska pod kątem zasobności wód na tle Europy wychodzi blado – jesteśmy na przedostatnim miejscu. Mimo to zużywamy średnio 100 litrów wody na osobę. Jak zacząć szanować wodę, której nie mamy za wiele? Co możemy zrobić, aby oszczędzać energię i surowce np. podczas kąpieli czy prania?

Sposoby na ekologiczny i energooszczędny dom

Coraz częściej mówi się o termomodernizacji budynków i efektywności energetycznej. Jest także wiele programów i dofinansowań wspierających takie działania (np. rządowy program termomodernizacji domów, program Czyste Powietrze). Co możemy zrobić, aby obniżyć rachunki? Na co zwrócić uwagę przy budowie nowego domu? I jak przeciwdziałać stratom ciepła w budynkach już istniejących?

Stary wiktoriański dom w Brooklynie przerobiony na w nowoczesne i w pełni pasywne lokum

Modernizacja starego budownictwa do standardów domów pasywnych jest ogromnym wyzwaniem, ale jeśli projekt taki zrealizuje się poprawnie, to wyniki są fenomenalne. Bo i Itzy – właściciele starego domu w stylu wiktoriańskim, który znajduje się w Brooklynie, zdecydowali się na taką modernizację. Podjęli się tego ambitnego zadania we współpracy z biurem projektowym ZH Architects. Rezultatem ich wspólnej pracy jest wspaniały, wydajny energetycznie, nowoczesny dom z zachowaną klasyczną dla okolicy stylistyką.