Nowe farmy fotowoltaiczne na Hawajach

Spółka Clearway Energy Group będzie dostarczać zieloną energię elektryczną koncernowi energetycznemu Hawaiian Electric Company. Prąd ma pochodzić z dwóch nowych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 75 MW, które powstaną na…

Wybuch wulkanu Kilauea na Hawajach zagrożeniem dla elektrowni geotermalnej

Aktywność hawajskiego wulkanu Kilauea utrzymuje się na wysokim poziomie niemalże od początku miesiąca. Sytuację tę wywołały trzęsienia ziemi. Lawa pokryła duże połacie terenu, docierając do pobliskiej elektrowni geotermalnej. Urzędnicy z Hawajskiej Agencji Obrony Cywilnej uspokajają, twierdząc, że studnie zostały wyłączone i są wystarczająco bezpieczne.

Kampus Uniwersytetu na Hawajach będzie niezależny energetycznie od 2019 roku

W ostatni poniedziałek Uniwersytet Hawai’i Maui wydał oświadczenie, w którym poinformował o swoich planach energetycznych. Jak się okazało, głównym celem jest osiagnięcie energetycznej niezależności uczelnianego kampusu już od 2019 roku, dzięki wykorzystaniu zielonych źródeł energii, a także magazynów, które nawet w przypadku gorszych warunków atmosferycznych będą w stanie zapewnić wymaganą ilość energii, odpowiadającą zapotrzebowaniu uczelni.

Sytuacja energetyczna Kauai diametralnie się poprawiła po współpracy z Teslą

Wedle szacunków ponad czterdzieści procent energii elektrycznej na wyspie pochodzi z OZE. Podczas słonecznych dni udział ten zwiększa się nawet do dziewięćdziesięciu siedmiu procent, na co w większości składa się energia uzyskana z paneli PV, a także biomasy i hydroelektrowni, które stanowią mały, lecz potrzebny element całości.