Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Hawaje na fali energii słonecznej

hawaii

Hawaje na fali energii słonecznej

Boom na energię słoneczną na hawajskich dachach to między innymi zasługa uruchomienia nowego programu Quick Connect. Wykorzystanie potencjału słońca i przejście na coraz to więcej mocy z energii odnawialnej idzie tu w parze z ożywieniem gospodarki.

BANER MOBILEB1
Reklama

Zachęta

Krajowy lider branży fotowoltaicznej Hawaiian Electric ogłosił, że ilość zamontowanych na dachach instalacji solarnych wzrosła w 2020 roku o ponad 55% pomimo gospodarczego kryzysu, który dotknął w zeszłym roku wiele branż. W 2020 roku w Oʻahu, Hawaiʻi Island i Maui County zainstalowano 5965 nowych instalacji słonecznych na dachach gospodarstw. Z kolei w 2019 roku ilość tych instalacji wyniosła 3840. Co więcej, w prawie 80% przypadkach montażu ogniw na dachach, zainwestowano też w magazyny energii. 

Krótszy proces zatwierdzania

Wykorzystanie energii słońca, jak i innych źródeł odnawialnych, to kluczowy element walki z zanieczyszczeniami powietrza i zmianami klimatu. Ekologiczne źródła energii zapewniają także niezależność energetyczną, którą dodatkowo wzmacniają zamontowane magazyny energii. Nic dziwnego, że hawajski lider na rynku OZE uruchomił nowy program Quick Connect, który wspiera zasilanie energią ze słońca zarówno mieszkańców gospodarstw domowych, jak i miejsca użyteczności publicznej.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Quick Connect pozwala szybko zainstalować systemy solarne u klientów, a później od razu je zatwierdzić. To partnerstwo, w ramach którego korzysta klient, a zakład może utrzymać bezpieczną i niezawodną sieć dla wszystkich mówi Lani Shinsato, dyrektor ds. zasobów energetycznych w Hawaiian Electric.

Program Quick Connect ma przyspieszyć proces montażu i uruchamiania nowych instalacji. Użytkownicy mogą skorzystać z opcji instalacji paneli bez uzyskiwania standardowych zezwoleń wymaganych przed aktywacją swoich systemów. Przez następny rok mieszkańcy  O’ahu, Maui i Hawai’i instalujący nowe systemy nie będą musieli uczestniczyć w procesie zatwierdzania, który zwykle trwa kilka tygodni lub miesięcy. Jeśli program okaże się skuteczną zachętą, zostanie przedłużony.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Chcemy pomóc naszym klientom zaoszczędzić pieniądze i ożywić gospodarkę Hawajów. Przechodzimy przez kryzys, ale i zamierzamy przejść na 100-procentową odnawialną energię elektrycznądodaje Lani Shinsato.

mgHpDtxPBqBkXoy1ibDSEEv0h243VO0OOBBZTAEgy9LQOuCq2S2ShkRyyoleFYbasPlrqIpgVVit5DMqg k8WWabWTUR6GZNFCT1L68g4 0 BTDCuy8 jHDkjTCwSVZYUtl9lYNK
Ceny energii elektrycznej na Hawajach i w Stanach Zjednoczonych w latach 1990-2018, źródło: energy.hawaii.gov

Celem Quick Connect jest przyspieszenie rozwoju instalacji solarnych na hawajskich dachach. Jednak sam program może zostać w przyszłości ograniczony, np. z powodów problemów technicznych, czy zapełnionych obwodów.

źródło: Renewable Energy World

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.