Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ten mural Cię schłodzi. Jak Brytyjczycy próbują przetrwać upały?

Ten mural Cię schłodzi. Jak Brytyjczycy próbują przetrwać upały?

Wielka Brytania walczy z falą upałów. 19 lipca na wyspach odnotowano temperaturę 40,3°C. Marka napojów White Claw stworzyła specjalny mural, który ma pomóc mieszkańcom Londynu odrobinę się schłodzić.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Ten mural jest… cool

„Cool Wall” to dosłownie „chłodzący mural”. Jak działa? Za efekt chłodzenia odpowiadają specjalne żelowe maty zamontowane pod grafiką, które uaktywniają się pod wpływem dotyku. Natomiast obraz został wykonany za pomocą specjalnej żaroodpornej farby, która odbija światło, nie kumulując ciepła.

Mural ma 6 metrów szerokości. Już sam obraz działa na przechodniów chłodząco. Widzimy na nim kostki lodu i morskie fale oraz napis „Ta ściana Cię schłodzi”. Twórcy projektu zachęcają przechodniów do oparcia się o ścianę, aby na chwilę się schłodzić. Obok znajduje się termometr, dzięki któremu łatwo sprawdzić różnice temperatur.

Mural został stworzony przez White Claw i agencję Frank PR.

Ekstremalne temperatury

W wielu krajach Europy w ostatnich tygodniach odnotowuje się ekstremalnie wysokie temperatury powietrza. Upały doprowadziły już do wielu ofiar śmiertelnych. Jedne z najwcześniej dotkniętych krajów, Hiszpania oraz Portugalia, poinformowały o ponad 1000 ofiarach śmiertelnych związanych z wysokimi temperaturami w ciągu ostatniego tygodnia. Teraz z upałami mierzy się Wielka Brytania.

źródło: secretldn.com, nowymarketing.pl, fot. główne: mural chłodzący stworzony przez White Claw i agencję Frank PR

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.