Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Udostępnianie wód termalnych w Polsce. Nowy program finansowania od NFOŚiGW

Udostępnianie wód termalnych w Polsce. Nowy program finansowania od NFOŚiGW

Dziś (15 kwietnia) rusza nabór wniosków na realizację projektów odwiertów geotermalnych. Wnioski mogą składać polskie samorządy. Całkowity budżet wsparcia wynosi 300 milionów złotych. Program przewidziano na pięć lat, ale umowy będą podpisywane do 2022 roku.

Reklama

Nabór będzie odbywał się drogą konkursową. W pierwszej rundzie Fundusz przekazał do rozdysponowania połowę całego budżetu programu – 150 milionów złotych. Celem programu jest wsparcie przedsięwzięć związanych z pracami geologicznymi w ramach poszukiwania wód termalnych, z których można czerpać energię służącą ogrzewaniu. Samorządy i klastry samorządów, jeśli Fundusz przyzna im wsparcie, otrzymają je w formie dotacji do 100 proc. kosztów kwalifikowanych.  

Funduszowi zależy, by zmniejszono komplikacje związane z przygotowaniem projektów robót geologicznych, a zwiększono liczby odwiertów geotermalnych. W ten sposób uda się osiągnąć lepsze efekty w rozwoju geotermii. Kiedy złoża zostaną już odpowiednio rozpoznane, może dojść do kontynuacji prac, ale już w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Polska Geotermia Plus”.

Nabór wniosków zakończy się 30 września o godzinie 15.00. Kompletny regulamin można znaleźć tutaj.

Źródło: nfosigw.gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.