1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W 100% biodegradowalne buty z trzciny i kawy

W 100% biodegradowalne buty z trzciny i kawy

Podczas mediolańskiego tygodnia mody włoska marka Bottega Veneta zaprezentowała buty wykonane z trzciny i kawy, które są w 100% biodegradowalne. To nie pierwsze proekologiczne działania, jakie podjął dom mody.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Bottega Veneta, włoski dom mody założony w 1966 roku, początkowo specjalizował się w sprzedaży wyrobów skórzanych i rzemieślniczych. Później opracowany został charakterystyczny splot, intrecciato, który stał się flagowym produktem marki. W 2001 roku markę wykupiło Gucci Group (dziś koncern Kering).

Podczas mediolańskiego tygodnia mody, Bottega Veneta zaprezentowała najnowszą, jesienno-zimową kolekcję. Największą uwagę skupiły jednak wchodzące w skład zestawienia buty, które według zapewnień projektantów są w 100 % biodegradowalne.

Gumowa podeszwa wykonana jest z naturalnych molekuł pochodzących z trzciny cukrowej i fusów z kawy, a nie z syntetycznych substancji chemicznych. Oznacza to, że w ciągu roku po umieszczeniu butów pod ziemią lub w odpowiednim środowisku, w określonych warunkach oświetleniowych i wilgotnościowych, obok obecności mikroorganizmów, ulegną one pełnej biodegradacjipowiedział w rozmowie z dziennikarzami portalu dezeen.com jeden z projektantów Bottega Veneta.

Wcześniej dom Bottega Veneta, jako pierwszy na świecie, uzyskał certyfikat LEED za budynek swojej siedziby. Wyróżnienie przyznawane jest najbardziej ekologicznym i wybudowanym z poszanowaniem środowiska obiektom na całym świecie. Również The Kering Group , do którego należy marka zapewnia, że dąży do zeroemisyjności. Według założeń, do 2025 roku ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 50%. Konglomerat inwestuje także w lasy, które mają wyrównywać bieżącą emisję.

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.