Wrocław: Przystanek ZOO zapowiada ryk lwa

Od poniedziałku 18 maja przystanek Zoo we Wrocławiu sygnalizuje ryk lwa. Nietypowa zapowiedź pojawiająca się zarówno w tramwajach, jak i autobusach, to efekt współpracy MPK i ogrodu zoologicznego.

W wyniku epidemii koronawirusa, wrocławskie ZOO – tak jak i wiele innych instytucji – musiało zawiesić swoją działalność. Jednak straty finansowe to niejedyny problem, z jakim borykają się władze ogrodu. Radosław Ratajszczak, prezes ZOO przyznaje, że zwierzęta w zoo bardzo tęsknią za odwiedzającymi. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ryk symbolem tęsknoty ZOO

Teraz czworonogi na widok naszych pracowników, albo interesantów przechodzących obok wybiegów, biegną zaciekawione do ogrodzenia powiedział Ratajszczak.

Krzysztof Balawejder, prezes MPK we Wrocławiu podkreśla, że ryk lwa, a więc zwierzęcia będącego symbolem ZOO, ma zachęcać do ponownego spotkania ze zwierzętami zwłaszcza, że znoszone obostrzenia pozwalają znów otworzyć ogród zoologiczny dla zwiedzających.

Pomyśleliśmy że coś, choćby symbolicznie możemy w tej sprawie zrobić i pomóc w tym spotkaniu. Od poniedziałku w naszych tramwajach i autobusach będzie można spotkać się z lwem, symbolem wrocławskiego ogrodu, który od kilkudziesięciu lat wita wrocławian na bramie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego tłumaczy prezes MPK Krzysztof Balawejder.

W sumie całe nagranie trwa sześć sekund. Pomysłodawcom udało się stworzyć kompilację tak, by lwi ryk przeplatał się aż z 10 odgłosami innych mieszkańców zoo.