Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Żaluzje fotowoltaiczne – niezbędnik domów przyszłości

Żaluzje fotowoltaiczne – niezbędnik domów przyszłości

Żaluzje fotowoltaiczne to świetne rozwiązanie do inteligentnego domu. Łączą w sobie funkcje ochrony przeciwsłonecznej z produkcją energii elektrycznej. Ponadto świetnie sprawdzają się do utrzymywania chłodu w pomieszczeniach w upalne dni. Czy nowa technologia stanie się alternatywą dla paneli fotowoltaicznych? Zobaczmy pierwsze propozycje firm.

BANER MOBILEB1
Reklama

SolarGaps

SolarGaps to ukraińska firma, która swoje żaluzje fotowoltaiczne zaczęła wprowadzać  również na polski rynek już w 2019 roku. Początkowo technologia przeznaczona była wyłącznie dla biurowców, dziś stosowana jest również w domach jednorodzinnych.

Inteligentne żaluzje firmy poruszają się, zgodnie z ruchem promieni słonecznych, by móc wyprodukować jak najwięcej energii.  Dodatkowo można też nimi sterować ręcznie, przy pomocy aplikacji na Androida lub iOS. Dzięki temu żaluzje są w stanie zaplanować harmonogram ich pracy, a także monitorować ile energii wyprodukowały.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Saule Technologies i ich perowskitowe żaluzje

Saule Technologies to polska firma pracująca nad skomercjalizowaniem technologii ultracienkich i elastycznych ogniw fotowoltaicznych, bazujących na perowskitach. Ten wybitny materiał posłużył też Saule jako baza do stworzenia żaluzji fotowoltaicznych.

To dla nas specjalny moment. Nasze ogniwa z perowskitu wychodzą z laboratorium i możemy pokazać światu, jak mogą one zmieniać otaczającą nasz rzeczywistość. Udowadniamy, że polska firma jest w stanie przygotować produkt, który zrewolucjonizuje przemysł fotowoltaiczny – komentuje Piotr Krych, CEO Saule Technologies dla portalu gramwzielone.pl.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

ML System zamontował żaluzje fotowoltaiczne w Galerii Oławskiej

W ramach kontraktu wartego blisko 10 mln zł spółka ML system zamontowała w fasadzie Galerii Oławskiej żaluzje fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 254 m2.

– Przy realizacji dotyczącej Galerii Oławskiej współpracujemy z renomowanym partnerem, jakim jest koncern Saint-Gobain. Zastosowane przez nas rozwiązania stanowią połączenie nowoczesnej architektury w postaci m.in. granatowej fasady z technologią produkcji energii. W ten sposób wychodzimy naprzeciw współczesnym wymaganiom konstrukcyjnym nastawionym na ekologię oraz efektywność energetyczną – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

– Żaluzje produkcji ML System istotnie zapobiegają przegrzewaniu się przestrzeni oszklonych, a także dają możliwość regulacji zacienienia. Finalnie, co jest najistotniejsze, produkują zieloną energię, poprawiając bilans energetyczny budynku. Oferujemy nie tylko rozwiązania dedykowane budynkom, ale także obiektom typu smart city w postaci np. carportów. Oczekujemy, że popularność tego typu rozwiązań z uwagi na coraz wyższe ceny energii będzie systematycznie rosnąć. Jesteśmy gotowi na wzrost popytu, dysponujemy pełnym certyfikowanym, gotowym systemem, bazującym na sprawdzonej technologii, znanym i cenionym przez rynekdodaje Dawid Cycoń.

image 1

źródło: gramwzielone.pl, solargaps.com.pl, forumbranżowe.com, informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.