Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Żubr ratuje życie: piwo z etykietami zagrożonych gatunków zwierząt

Żubr ratuje życie: piwo z etykietami zagrożonych gatunków zwierząt

Kompania Piwowarska we współpracy z WWF ruszyła z akcją „Żubr ratuje życie” – na popularnych etykietach piwa żubra zastąpią gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem, czyli ryś, wilk i sówka.

BANER MOBILEB1
Reklama

Cel akcji to pobudzenie świadomości Polaków na temat zagrożonych gatunków zwierząt zamieszkujących Polskę. Podobnie jak popularny żubr, sówki, wilki i rysie również zamieszkują Puszczę Białowieską. Akcja „Żubr ratuje życie” nie wiąże się jedynie ze zmianą etykiety. Kompania Piwowarska zamierza przekazać aż 1 milion złotych na ochronę wspomnianych gatunków.

WWF przypomina, że polskie terytorium zamieszkuje tzw. wielka szóstka zagrożonych gatunków zwierząt, która wymaga ścisłej ochrony. Wśród niej jest: ryś euroazjatycki (szacuje się, że pozostało około 200 osobników), foka szara, wilk szary, niedźwiedź brunatny (jedynie około 110 osobników), sóweczka zwyczajna oraz morświn zwyczajny.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Międzyrządowa Platforma ds. Różnorodności Biologicznej i Fundacji Ekosystemu ONZ alarmuje, że gwałtownie pogarsza się stan środowiska naturalnego na całym świecie. To powoduje, że aż milion gatunków zwierząt i roślin na naszej planecie jest zagrożonych wyginięciem. W 2018 roku lista w Czerwonej księdze IUCN znacząco się wydłużyła – za wymarłe uznaje się: arę modrą, pumę wschodnią, północnego nosorożca białego, morświna kalifornijskiego i salamandrę. Za krytyczny uważa się stan populacji niektórych gatunków żyraf oraz lemurów.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.