Fotowoltaiczna lampa na komary

Lampa owadobójcza Solar Buzzkill, wykorzystująca panel fotowoltaiczny – czyli jak ekologicznie pozbyć się komarów.

Co ważne odstrasza ona nie tylko komary, ale także inne uprzykrzające życie owady jak muchy, mole czy osy. Do swojego działania wykorzystuje emisję światła, tak więc nie jest niebezpieczna dla środowiska i przebywających wokół osób, w przeciwieństwie do metod wykorzystujących środki chemiczne.

Światło, które emituje lampa, jest generowane dzięki energii słonecznej. Za dnia, kiedy słońce jest bardziej aktywne i promienie padają na wykorzystany panel solarny, lampa Buzzkill ładuje się. W nocy lampa wykorzystuje zgromadzoną energię i zaczyna świecić. Dzięki zastosowaniu przyssawek można zamontować ją na oknie i zapewnić jej dobry dostęp do światła słonecznego.

Zasada działania lampy jest bardzo interesująca. Emitowane światło UV przyciąga owady, które chcąc dostać się do lampy, wpadają w metalową spiralę pod napięciem. W ten sposób następuje ich neutralizacja, dzięki czemu pozbywamy się problemu z komarami. Sporym plusem jest jej mobilność – dzięki zastosowaniu przyssawek i niewielkim rozmiarom jest dobrym rozwiązaniem na czas podróży.

Zastosowanie tego typu ochrony przeciwowadowej ma dużo zalet. Przede wszystkim komary znajdujące się w otoczeniu są sprawnie neutralizowane, dzięki czemu ryzyko ukąszenia, a także zarażenia się dirofilariozą oraz leiszmaniozą są o wiele mniejsze. Brak wykorzystania środków chemicznych pozwala być spokojnym o zdrowie. Daje to także pewność, że w razie awarii lampa nie skazi środowiska chemicznymi płynami.

    2 komentarze

    1. Przetestowałem na tym świecie juz chyba wszystko i totalna załamka aż szwagier przytargał mi z zachodu proste urządzenie ******, które tworzy parasol ochronny który jest nieprzenikliwy dla komarów. I wiecie co? Problem zniknął jak palcem odjął. Teraz już dostępne z Polsce od bezpośredniego dystrybutora ********

      1. Drogi dystrybutorze, jeśli robisz marketing to wypadałoby się trochę postarać i nie robić tego w bezczelny sposób, przy okazji udając zadowolonych klientów. 🙂

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Czy oceany zrobią się czarne?

Następny artykuł

W Oklahomie złamała się łopata wiatraka General Electrics

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: