Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

OZE jednym z tematów na pierwszym Szczycie Nauki i Techniki w Kazachstanie

OZE jednym z tematów na pierwszym Szczycie Nauki i Techniki w Kazachstanie

Przedstawiciele 56. krajów muzułmańskich spotkali się we wrześniu br. w Astanie, by dyskutować o rozwoju gospodarczym oraz technicznym, przebiegającym z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Jednym z tematów przewodnich odbywającej się po raz pierwszy konferencji były odnawialne źródła energii, które mogą przyczynić się do powstrzymania nieustającej degradacji środowiska naturalnego oraz niedoboru energii elektrycznej.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Przedstawiciele wszystkich krajów, które miały swoją reprezentacje na szczycie w Kazachstanie, zadeklarowali zwiększenie inwestycji na rozwój nauki, aby sprostać wyzwaniom związanym z niedoborem energii, żywności oraz wody. Jednogłośnie podjęto decyzję o próbie redukcji emisji gazów cieplarnianych przez zwiększenie kwot przeznaczonych na inwestycje w energetykę odnawialną. Poruszono także temat klastrów energetycznych, które mogłyby okazać się idealnym rozwiązaniem dla małych społeczności, znajdujących się w sporej odległości od większych miast.

W miarę jak coraz więcej osób w świecie islamskim wychodzi z ubóstwa, wzrasta zapotrzebowanie na energię elektryczną (…). Zużycie i produkcja energii elektrycznej jest głównym wyzwaniem w świecie islamskim, gdzie 56 państw członkowskich OIC jest w stanie wykorzystywać energię odnawialną, lecz mimo tego wciąż w dużym stopniu opierają się na paliwach kopalnych. Aby państwa członkowskie OIC mogły wykorzystywać OZE i inne nowe rozwiązania, konieczny jest postęp naukowy i technologiczny. Mowa o technologiach magazynowania energii, wykorzystania sieci rozproszonych w celu zintegrowania energii odnawialnej – powiedział Muhammad Naeem Khan, pełniący funkcję zastępcy sekretarza generalnego ds. nauki i technologii w Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC).

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.