Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wstawaj Samuraju! Mamy Rzeszów do ocalenia!

Wstawaj Samuraju! Mamy Rzeszów do ocalenia!

Pierwsza w Polsce gra miejska w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Rzeszów tętni klimatem Cyberpunka.

Reklama

Save the City

W stolicy Podkarpacia od 14 lipca dostępna jest pierwsza w Polsce gra miejska wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości. Celem gry “Save The City” jest uratowanie miasta przed autorytarnym Horusem, systemem dążącym do całkowitego kontrolowania obywateli. W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej.

Futurystyczny Rzeszów

Celem graczy jest zniszczenie Horusa i przywrócenie normalności w mieście, aby wykonać misję, muszą odkrywać miasto, znajdując i rozwiązując zadania, które dostępne są tylko w wybranych lokalizacjach miejskich. Gra zbliżona jest do popularnej aplikacji Pokemon Go, w której Pokemony nanoszone były na rzeczywistość poprzez ekran telefonu.

Atrakcja Turystyczna

“Save the city” to nie tylko świetna zabawa, ale i okazja do poznania topografii miasta. Fabuła gry została urozmaicona o misje poboczne wymuszające na graczu zapoznanie się z dodatkowymi punktami np. pomnikiem Kościuszki.

Zadania znajdują się przy charakterystycznych obiektach Rzeszowa m.in. przy fontannie multimedialnej, pomniku Tadeusza Nalepy czy Wisłoku. Jest to rewelacyjna opcja na wycieczkę turystyczną z dziećmi i aktywne spędzenie weekendu. Przez pierwszy rok gra dostępna jest za darmo!

Jak zagrać ?

Gra dostępna  jest na platformach AppStore oraz Google Play. Telefon powinien obsługiwać wtyczkę ARCore lub ARKit. 

Twórcy gry

Twórcami gry jest rzeszowskie Riddle Studio, powstałe ze współpracy dwóch lokalnych firm: Simplicity Games oraz escaperoomu Share_Lock. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Rzeszowie, firmy G2A oraz Centrum Medycznego Medyk w pierwszym roku istnieje możliwość zagrania za darmo.

żródło: Rzeszów News

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.