Architekci podbudowują ekologię. Szkoła z natury ekologiczna

W ekologiczne działania włączają się najróżniejsze gałęzie przemysłu. Swoją cegiełkę dołożyli już w 2019 roku także architekci, którzy postanowili zaprojektować budynek przyjazny środowisku. Poniekąd przysłużyli się także nauce, ponieważ mieści się tam szkoła.

Połączenie ekologii i nauki to pomysł godny pochwały. Przede wszystkim dlatego, że te wszystkie elementy, które z założenia mają wspierać naturę, powodują też, że przebywający w budynku uczniowie mogą w pewien sposób zainteresować się tematyką związaną ze wspieraniem środowiska naturalnego. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Budynek przyjazny środowisku

Szkoła zaopatrzono w system pobierania energii ze źródeł odnawialnych, na który składają się  między innymi panele fotowoltaiczne. To nie jedyny przyjazny naturze akcent, który związany jest z opisywanym budynkiem. Kamienie, które zdobią część budynku, zostały pozyskane z okolicznych źródeł. 

Ekologiczna nowoczesność 

Oprócz typowo ekologicznych rozwiązań, jak na przykład wykorzystanie wełny drzewnej, budynek odznacza się też dość nowoczesnym stylem, który ma służyć temu, aby uczniowie lepiej czuli się w szkole.

Placówka jest zlokalizowana we Francji. Co ciekawe, jeszcze w czasie przygotowywania obiektu do użytku, uczniowie mieli szansę na to, żeby podpowiedzieć architektom, czego oczekiwaliby od tworzonego przez nich projektu. Było to możliwe przy wykorzystaniu internetu. 

Nadzieja na zdrowszą przyszłość

Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem właśnie takich projektów będzie na świecie przybywać. W końcu nie od dziś wiadomo, że odnawialne źródła energii to rozwiązanie, które chroni nie tylko środowisko, ale też daje człowiekowi niezależność energetyczną.

Rozpropagowanie ekologii oraz OZE przez instytucje państwowe, takie jak na przykład szkoły, może znacznie pomóc w ich popularyzacji na szeroką skalę, a w przyszłości spowodować między innymi spadek zanieczyszczenia powietrza, z którego skutkami dziś mierzy się właściwie cały świat. 

Źródło: archdaily.com