Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Australia: nowe rozwiązanie w zadaszeniach solarnych

dach

Australia: nowe rozwiązanie w zadaszeniach solarnych

Australijska firma projektowo-produkcyjna PVDynamics zaprezentowała technologię zadaszenia solarnego, która może być stosowana zarówno z oprawionymi panelami słonecznymi, jak i w tych bezramkowych. Firma wierzy, że jej system może zrewolucjonizować rynek mikrosieci.

Reklama

Wypełnić przestrzeń energią

System dachowy PVDynamics Series 100 zbudowany jest z paneli PV, które można szybko i łatwo ustawić w pożądanej pozycji. Andrew Ferris, dyrektor ds. projektowania i rozwoju biznesu w PVDynamics, twierdzi, że firma znalazła niewypełnioną lukę na rynku OZE i zaprojektowała system montażu paneli słonecznych odpowiedni dla szerokiej gamy modułów PV.

Przeanalizowaliśmy możliwości dostępne w Australii i postanowiliśmy stworzyć system montażu paneli słonecznych odpowiedni dla szerokiej gamy produktów.  Wyzwaniem dla nas było zapewnienie, że system PVDynamics będzie odpowiedni dla różnych typów paneli, a jednocześnie będzie całkowicie wodoodporny powiedział Andrew Ferris.

Gwarancja i zabezpieczenia

Jak podał producent, w projekcie uwzględniono też ryzyko uszkodzenia ogniw w wyniku mikropęknięć podczas instalacji i konserwacji. Wiele innych istniejących systemów montażowych wymaga od instalatorów pracy nad modułami, a system Series 100 zawiera w pełni zintegrowany system zabezpieczeń, okablowania i klipsów, które pozwalają na przeprowadzenie wszystkich czynności związanych z mocowaniem i regulacją okablowania na całej długości.

Firma twierdzi, że system, który jest produkowany w Australii, został zaprojektowany dla większości kategorii terenu, w tym rejonów narażonych na tornada, huragany, czy cyklony tropikalne. Po testach podano, że nowe rozwiązanie sprawdziło się w tym miejscu doskonale.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że nasz produkt sprawdził się zarówno podczas instalacji, jak i podczas różnych warunków pogodowychdodał Andrew Ferris.

Praktyczne zastosowanie

Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) w swoim niedawnym raporcie na temat przyszłości branży fotowoltaicznej, podała, że absorpcja energii słonecznej stale wzrasta, a wśród miejsc, w których można przetworzyć energię słoneczną i zastosować odpowiednie zadaszenia, znajdują się parkingi samochodowe oraz inne miejsca z dachami o płaskich powierzchniach. Do takich celów może być przeznaczone nowe rozwiązanie Series 100.

W przestrzeniach komercyjnych coraz częściej stosuje się rozwiązania wykorzystujące panele i zadaszenia słoneczne. Rozwiązanie to może pojawić się na wielu parkingach, przy centrach handlowych, lotniskach i szpitalach.

Biorąc pod uwagę możliwości paneli słonecznych, mikrosieci i apetyt świata na energię odnawialną, uważamy, że nasz system ma ogromny potencjałmówił Andrew Ferris.

źródło: pvmagazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.