Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Barack Obama w przyrodniczym filmie Netflixa. Demokraci angażują się w ochronę klimatu

Barack Obama w przyrodniczym filmie Netflixa. Demokraci angażują się w ochronę klimatu

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, będzie gospodarzem, narratorem oraz producentem wykonawczym serialu przyrodniczego, który wyemituje kanał Netflix. Demokratyczni prezydenci w USA wyraźnie wyznaczają trendy środowiskowe i klimatyczne nie tylko dla ochrony przyrody w swoim kraju.

BANER MOBILEB1
Reklama

Demokraci troszczą się o środowisko i klimat

Od roku 1989 Ameryką rządzili na przemian prezydenci o poglądach republikańskich i demokratycznych. George H.W. Bush, Bill Clinton, George W. Bush, Barack Obama, Donald Trump i Joe Biden. Czy przynależność do ugrupowania politycznego odzwierciedla również zaangażowanie w ochronę środowiska? Patrząc na ruchy obecnego prezydenta Joe Bidena oraz byłego prezydenta Baracka Obamę, wydaje się, że zdecydowanie tak.

Barack Obama o klimacie w filmie Netflixa

Barack Obama udzieli swojego głosu w nowym serialu na Netflixie “Our Great National Parks”. “Nasze wielkie parki narodowe” skupi się na pokazaniu amerykańskich i światowych cudów natury z pięciu kontynentów. Kamera będzie podążać za mieszkańcami monumentalnych skał, dzikich lasów i bezkresnych stepów, a narrator – Barack Obama – wytłumaczy, dlaczego właśnie teraz ochrona naszej planety jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Według Netflixa nowa seria skłania do myślenia o tym, jak możemy wesprzeć dzikie miejsca na Ziemi i sprawić, aby przetrwały.

W zwiastunie serii przyrodniczej były prezydent USA zachęca do oglądania pływających hipopotamów i niespotykanych nigdzie indziej na świecie, endemicznych ryb. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Czy przyrodnicza seria ze znanym Amerykaninem kojarzy Ci się z innym filmem wyprodukowanym przez platformę streamingową? Masz rację. Słynny biolog i popularyzator wiedzy przyrodniczej David Attenborough także wystąpił w proekologicznym filmie dokumentalnym.

Jak Barack Obama chronił przyrodę podczas kadencji

Zaangażowanie Baracka Obamy w produkcję i narrację nowego cyklu, jest zbieżne z wcześniejszymi działaniami, jakie prezydent poczynił w kierunku ochrony środowiska. 

Podczas swojej kadencji objął ochroną 548 mln akrów siedlisk. Żaden inny prezydent USA nie uwzględnił ochrony takiego obszaru w ciągu ośmiu lat sprawowania urzędu. Obama pomógł w utworzeniu dwóch największych na świecie rezerwatów morskich i zablokował wiele destrukcyjnych dla środowiska operacji naftowych i gazowych.

Obama wydał również prezydencki plan działań na rzecz klimatu, którego celem było ograniczenie emisji dwutlenku węgla, m.in. poprzez promowanie zielonej energetyki. Niestety plany Obamy zostały zniweczone przez republikanina Donalda Trumpa, który od razu wykreślił ze swoich celów ochronę klimatu. Dzisiaj zamierzenia Baracka Obamy kontynuuje prezydent Joe Biden, który zapowiedział, że ochroną planety i klimatu, jest kwestią priorytetową.

Wszystkie pięć odcinków Our Great National Parks będzie można oglądać w serwisie Netflix od 13 kwietnia 2022 roku.

źródło: wikipedia.org, plantbasednews.com, Netflix

zdjęcie główne: kadr z trailera Netflix

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.