Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Biden: fotowoltaika kluczowa dla bezpieczeństwa USA!

fotowoltaika kluczowa dla bezpieczeństwa

Biden: fotowoltaika kluczowa dla bezpieczeństwa USA!

Prezydent USA Joe Biden stwierdził w najnowszym memorandum, że fotowoltaika jest kluczowa dla bezpieczeństwa USA i podkreślił jej rolę dla zachowania stabilności krajowej infrastruktury krytycznej. Jaki status dla Stanów Zjednoczonych zyskuje energia słoneczna?

Reklama

Fotowoltaika kluczowa dla bezpieczeństwa

6 czerwca 2022 roku na stronie Białego Domu ukazało się memorandum prezydenta USA. Joe Biden stwierdza w nim, że zapewnienie solidnej, odpornej i zrównoważonej krajowej bazy przemysłowej w celu spełnienia wymogów gospodarki opartej na czystej energii ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego, prężnego sektora energetycznego oraz zachowania krajowej infrastruktury krytycznej.

Dokument zawiera szereg kluczowych postanowień. Stwierdza m.in. że moduły fotowoltaiczne i ich elementy, takie jak ogniwa, są krytycznymi elementami technologii niezbędnymi dla obronności państwa i należy dążyć do ich zakupów. 

– Uważam, że działania mające na celu zwiększenie krajowej zdolności produkcyjnej modułów fotowoltaicznych i komponentów modułów fotowoltaicznych są konieczne, aby zapobiec niedoborom zasobów przemysłowych lub krytycznych elementów technologii, które mogłyby poważnie osłabić zdolności obronne państwa – czytamy w memorandum Bidena.

Fotowoltaika ma pomóc TAKŻE w walce ze zmianami klimatu, które Biały Dom uznaje za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Zmiany klimatu a bezpieczeństwo USA

Raporty opublikowane a przez służby USA przedstawiły wpływ zmian klimatycznych na bezpieczeństwa narodowe. Biały Dom o zmianach klimatu mówi jednoznacznie: to zagrożenie.

Amerykańskie wojsko zacznie uwzględniać konsekwencje zmian klimatycznych dla bezpieczeństwa w swoich operacjach i zacznie wydawać więcej pieniędzy na analizę klimatu w odniesieniu do bezpieczeństwa narodowego. Jak i w jakim tempie zmieniające się wzorce pogodowe wpłyną na stabilność sytuacji na świecie?

źródło: whitehouse.gov, zdj. główne – Canva, Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.