1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Blisko 20 tys. nowych drzew w Szczecinie

Blisko 20 tys. nowych drzew w Szczecinie

Szczecin to miasto, które może szczycić się największymi lasami miejskimi w Polsce. Władze nie zamierzają na tym poprzestać i planują masowe sadzenie drzew. Wiosną Szczecin wzbogaci się łącznie o blisko 20 tysięcy sosen, brzóz, buków i olch.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Aktualizacja tematu

Biuro prasowe szczecińskiego magistratu poinformowało, że sadzenie drzew zostanie wykonane przez Lasy Miejskie Szczecina. Do pomocy zostaną zaproszeni uczniowie szczecińskich szkół.

Sadzenie drzew – gdzie i kiedy?

Akcja sadzenia drzew z oczywistych względów rozpocznie się wiosną. Na pierwszy ogień pójdzie dawne pastwisko w Kijewie. Zostanie tam posadzonych aż 15 tys drzew – sosny, brzozy, buki i olchy. Teren już przygotowano pod nasadzenia. Kolejnym miejscem będzie okolica Jeziora Głębokiego. Łącznie leśnicy posadzą blisko 20 tysięcy drzew. 

Dodatkowo Szczecin pracuje nad przygotowaniem dokumentu określającego standardy utrzymania zieleni miejskiej. Władze podpisały umowę z Polskim Towarzystwem Dendrologicznym. Opracowanie ma być gotowe do lipca 2020 roku i będzie kosztowało 67 tysięcy brutto.

Szczecin chwali się największymi lasami miejskimi w Polsce z trzynastoma uroczyskami i wieloma rozproszonymi terenami miejskimi zajmującymi powierzchnię 2,8 tys. hektarów.

Cieszy nas zalesianie Szczecina i okolic, zwłaszcza w kontekście innych decyzji władz lokalnych – niedawno pisaliśmy o kontrowersyjnej sprawie terenu na osiedlu Nad Rudzianką, na którego terenie zamiast placu zabaw lub parku powstanie kościół (już piąty na odcinku dwóch kilometrów).

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.