Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Co zrobić z opakowaniami aluminiowymi w branży beauty? Fundacja RECAL ma plan!

recykling aluminium

Co zrobić z opakowaniami aluminiowymi w branży beauty? Fundacja RECAL ma plan!

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL wspólnie z producentem kosmetyków do pielęgnacji włosów Kemon wspierają zbiórkę tubek po produktach kosmetycznych w 120 salonach fryzjerskich. Dzięki temu kolejne opakowania zostaną poddane recyklingowi i dostaną drugie życie.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Jakość i ekologiczne opakowanie

Coraz częściej podczas zakupów cena przestaje odgrywać główną rolę. Jako konsumenci zwracamy uwagę nie tylko na jakość produktu, lecz także na jego opakowanie. Staramy się wybierać te minimalistyczne, nadające się do recyklingu. Pozwala nam to na prostą segregację odpadów, polegającą na wrzuceniu pustego opakowania do kontenera z odpowiednim oznaczeniem. Jednak nie zawsze mamy wpływ na wybory naszego usługodawcy, np. kosmetyczki czy fryzjera.

Zbiórka aluminiowych tubek

Fundacja RECAL i firma Kemon, we współpracy z salonami fryzjerskimi, pracującymi na produktach tej marki, postanowiły pokazać, że odpowiedzialnie podejście do odpadów jest bardzo ważne także dla przedsiębiorców. 

Zdjecie 1

Wspólnie zainicjowały akcję „Używam – Oddaję – Dbam o ekologię!”, która ma na celu promocję recyklingu opakowań aluminiowych wykorzystywanych w branży beauty. W zakładach fryzjerskich, które włączyły się do programu, pojawiły się specjalne pojemniki na zużyte aluminiowe tubki po farbach Kemon. Dzięki zbiórce pustych tubek, do przetworzenia dostarczane są wyselekcjonowane opakowania, które potem wracają do obiegu.

Bardzo cieszy nas fakt, że akcja promująca recykling spotkała się z zainteresowaniem nie tylko konsumentów, ale także przedsiębiorców, którzy na co dzień w swojej działalności korzystają z produktów w opakowaniach aluminiowych. Według najnowszych danych w Polsce przetwarzamy 64% opakowań z tego surowca. To dobry wynik, ale wciąż możemy go polepszyćpodkreśla Artur Łobocki, Członek Zarządu Fundacji RECAL, i dodaje:Zorganizowana akcja zbiórki tubek aluminiowych w salonach fryzjerskich ma nie tylko duże znaczenie edukacyjne, ale pozwala na pozyskanie surowca w jakości umożliwiającej recykling z dużą oszczędnością energii.

Zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego

Ponowne wykorzystanie aluminium niesie za sobą wiele korzyści dla środowiska, z których najbardziej oczywistą jest redukcja składowanych odpadów. Ponadto, poddając aluminium recyklingowi, oszczędzamy ok. 95% energii, która byłaby potrzebna w przypadku użycia surowca pierwotnego. Te właściwości sprawiają, że aż ok. 75% wytworzonego dotąd aluminium pozostaje w obiegu. 

Dzięki udziałowi w akcji „Używam – Oddaję – Dbam o ekologię!” możemy minimalizować nasz wpływ na środowisko. Coraz częściej obserwujemy, że ma to duże znaczenie dla naszych klientek i klientówpodkreśla Andrzej Sikorski, dyrektor artystyczny salonu Sikorski Art & Beauty w Toruniu.Dlatego w ramach akcji zdecydowaliśmy się udostępnić w naszych zakładach fryzjerskich specjalne pojemniki, do których wrzucamy całkowicie opróżnione tubki aluminiowe. Cieszymy się, że w ten sposób możemy przyczyniać się do ochrony środowiska nawet w miejscu pracy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.