Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy chce wyemitować kolejne zielone obligacje

energy

Columbus Energy chce wyemitować kolejne zielone obligacje

Janusz Sterna, wiceprezes Columbus Energy poinformował niedawno o kolejnej transzy emisji zielonych obligacji.  Spółka chce pozyskać z tego źródła około 250 milionów złotych. Planuje się zrealizować ten cel w pierwszym kwartale nowego roku.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

To kolejna transza zielonych obligacji, które Spółka chce zaoferować bankom. Pierwsza transza została objęta przez Bank Ochrony Środowiska i była warta 75 milionów złotych.

Ponadto trwają kolejne rozmowy pomiędzy BOŚ Bankiem, a Columbusem i dotyczą finansowania inwestycji w OZE w energetyce wielkoskalowej. Jak podaje Zarząd Spółki, firma chce proponować klientom coraz więcej rozwiązań (w tym magazynów energii) służącym osiągnięciu niezależności energetycznej.

Zielone obligacje pozwalają między innymi na sfinansowanie budowy i instalacji farm fotowoltaicznych. Działania na rzecz zmniejszenia emisji i poprawy klimatu są teraz niezwykle istotne, także ze względu na ostatnie, unijne ustalenia dotyczące powstrzymania zmian klimatycznych. Dlatego Columbus Energy wyszedł z  kolejną ofertą i jak twierdzi, wiceprezes Spółki Janusz Sterna, wśród zainteresowanych tą ofertą jest już kilka banków:

Pierwsza transza naszych zielonych obligacji została objęta przez Bank Ochrony Środowiska, kolejną transzę, o wartości do 250 mln zł, chcemy zaoferować rynkowi w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tej chwili jest kilka banków zainteresowanych tą emisją mówił wiceprezes Columbus Energy.

Nowe oblicze energetyki

Energetyka rozproszona zakłada dużą rolę prosumentów w procesie pozyskiwania i użytkowania energii. Źródła energii odnawialnej są dobrą szansą, aby zapewnić sobie niezależność energetyczną oraz poprawić stan środowiska. Dodatkowy montaż magazynów energii pozwala jeszcze efektywniej zarządzać wyprodukowaną przez własną instalację. Columbus Energy dąży do tego, aby świadczyć szerokie usługi energetyczne dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

Niedawno Spółka dostrzegła problem wielu Polaków, którzy nie zdążyli uzyskać dofinansowania na własne mikroinstalacje. Reakcją na przedwczesne wyczerpanie puli z rządowego programu ”Mój prąd” i duże zainteresowanie tą inicjatywą, Columbus uruchomił autorski program wsparcia. Oferuje swoim klientom dodatkowe 5000 złotych, które można wykorzystać na usługi oraz sprzęt. Warunkiem przystąpienia do programu “Bilet do przyszłości” jest zamówienie montaż instalacji fotowoltaicznej od Columbusa do końca tego roku.

Dalsze perspektywy

Columbus Energy jest notowany na rynku NewConnect. Aktualnie trwają ustalenia w sprawie przeniesienia notowań Spółki na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Jak mówi Janusz Sterna, wynik pracy Zarządu poznamy w 2021 roku:

Decyzja o przeniesieniu na rynek główny zostanie podjęta w przyszłym roku. Kiedy to się dokładnie stanie, trudno dziś przewidzieć. Mogę dodać, że zarząd aktywnie nad tym pracuje, przekazaliśmy rynkowi taką informację i chcemy się wywiązać z tych zobowiązań – powiedział wiceprezes Columbus Energy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.