Columbus Energy S.A. weźmie udział w Web Summit

Columbus Energy w gminie Dobra zamontuje ponad 400 instalacji słonecznych

Columbus Energy, polska firma zajmująca się montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych, zrealizuje projekt „Wykorzystanie energii odnawialnej w gminie Dobra poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych”. W połowie października tego roku zostały podpisane dwie umowy obustronne między firmą a gminą.

Przedmiotem zamówienia ze strony gminy Dobra jest dostawa i montaż solarnych systemów grzewczych (kolektorów) i fotowoltaicznych. W ramach pierwszej umowy zrealizowane zostanie 90 instalacji kolektorów oraz 128 instalacji fotowoltaicznych, a w ramach drugiej odpowiednio 64 i 154.

Całość wyceniona została na kwotę ponad siedem milionów dwieście tysięcy złotych. Według pierwszej umowy (nr IGOŚR.54.2018.MŚ) firma za wykonanie otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie całkowitej 3 583 687,55 zł brutto, a według drugiej umowy (nr IGOŚR.53.2018.MŚ) 3 643 824,25 zł brutto.

Dostawa i montaż solarnych systemów grzewczych oraz fotowoltaicznych w całości zostanie zakończona nie później niż do 21 grudnia 2018 roku. Columbus Energy będzie odpowiadało za zaprojektowanie wszystkich instalacji oraz pracę wykonawczą.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.