Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy wchodzi w elektromobilność, inwestując w Nexity

Columbus Energy wchodzi w elektromobilność, inwestując w Nexity

Columbus Energy inwestuje w Nexity, w system zarządzający infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych, poprzez inwestycję w  Everest Investments S.A. z głównego parkietu GPW, która zmieni się w Nexity Global. Cel to stworzenie rozwiązań IT dla e-mobility i całej nowoczesnej energetyki w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która umożliwia synergię prosumentów, użytkowników fotowoltaiki biznesowej, energii z farm fotowoltaicznych z magazynami energii i siecią ładowarek. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

– Jako Columbus Energy rozpoczęliśmy poszukiwania partnera technologicznego, który byłby w stanie udźwignąć rozwój i sprzedaż systemów tworzących infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, w której Columbus Energy zgodnie ze przyjętą strategią planuje silnie uczestniczyć. Takim partnerem okazał się Dawid Kmiecik i jego firma Nexity, która umożliwia użytkownikom jej platformy swobodny dostęp do dowolnego punktu ładowania pojazdów elektrycznych – zaznacza Dawid Zieliński, CEO Columbus Energy. 

NEXITY 2

Nexity: elektromobilność bez ograniczeń  

Nexity dostarcza narzędzia pozwalające użytkownikom pojazdów elektrycznych ładować się w dowolnym miejscu bez ograniczeń i jakichkolwiek barier. Z drugiej strony oferuje uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto tylko posiada albo chciałby posiadać stację ładowania, umożliwiając w ten sposób zarządzanie zarówno pojedynczą stacją, jak i profesjonalną siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych przy jednoczesnym zapewnieniu łatwego dostępu użytkownikowi do punktu ładowania w ramach gwarantowanej usługi roamingowej.

Już dzisiaj Nexity obsługuje sieć stacji ładowania innogy w Warszawie, ma podpisaną umowę o ramowej współpracy z Liikennevirta Oy i aspiruje do bycia liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w dostarczaniu kompleksowych usług zarządzania infrastrukturą i ładowania pojazdów elektrycznych w całym łańcuchu wartości dla elektromobilności i systemu energetycznego. To prawdziwy Booking.com dla właścicieli stacji ładowania do elektryków.

Columbus Energy i Nexity Global: synergia liderów elektromobilności i nowoczesnej energetyki 

W Columbus Energy planujemy mocną ekspansję w dostarczaniu ładowarek do klientów B2B i B2G, dlatego ważne dla nas jest, aby System, z którego będą korzystać użytkownicy elektryków, był tym samym systemem i firmą, z której korzystać będą również nasi klienci, zarządzając swoimi stacjami do ładowania – podkreśla Dawid Zieliński z Columbus Energy. – Zdecydowaliśmy się połączyć siły, gdzie Columbus Energy oraz prywatnie również główni akcjonariusze naszej firmy zainwestują 10 mln zł w Spółkę z głównego parkietu Everest Investments S.A., która zmieni się w Nexity Global z liderem Dawidem Kmiecikiem w roli CEO. 

Nexity Global kontynuować będzie dotychczasową strategię i działania operacyjne Nexity i tym samym nie będzie się ograniczać tylko do obsługi Grupy Kapitałowej Columbus Energy, przeciwnie będzie rozwijać się jako dostawca nowoczesnych technologii i usług IT dla elektromobilności i dalej. Dzięki planowanemu rozwojowi B+R Nexity chce wykorzystywać pojazdy elektryczne nie tylko jako środek transportu, ale również jako elementy równoważące w systemie energetycznym. 

Razem z Columbus Energy będziemy wspólnie tworzyć IT dla naszych klientów, budując wartość w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która ma umożliwić połączenie prosumentów i użytkowników fotowoltaiki biznesowej, farmy fotowoltaiczne z  przyszłymi magazynami energii i właśnie infrastrukturę do ładowania elektryków w jeden duży komplementarny system, dający przewagę konkurencyjną Columbus Energy i Nexity. Ta synergia jest niepodważalna, a kompetencje liderów tych przedsięwzięć powinny przerodzić się biznes, który ma szansę liderować na rynku europejskim – podkreśla Dawid Kmiecik, prezes zarządu Nexity.

Fot. główne: Columbus, materiał prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.