Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy z sukcesami za południową granicą. Dostarczy farmy PV czeskiemu koncernowi

Columbus Energy z sukcesami za południową granicą. Dostarczy farmy PV czeskiemu koncernowi

Columbus Energy z sukcesami za południową granicą. Dostarczy farmy PV czeskiemu koncernowi

Columbus Energy odnosi kolejne sukcesy w Czechach. Po udanym przetargu na dostawę instalacji fotowoltaicznych dla miasta Brna, firma kieruje swoje kroki ku nowym możliwościom, nawiązując współpracę z jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku energetycznym – ČEZ.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Columbus stworzył konsorcjum z czeską spółką. Razem dostarczą farmy OZE

Columbus Energy świętuje kolejne osiągnięcie na rynku czeskim. Firma została zakwalifikowana jako jeden z dostawców farm fotowoltaicznych na terenie Republiki Czeskiej dla ČEZ a.s. 

– Dzięki temu osiągnięciu, Columbus będzie miał możliwość uczestniczenia w przetargach w wąskiej grupie dostawców, oferując kompleksowe usługi obejmujące projektowanie, budowę oraz elektryfikację farm fotowoltaicznych – mówi Michał Gondek, Wiceprezes Zarządu Columbus Energy S.A.

W związku z tą współpracą Columbus Energy stworzył konsorcjum z czeską firmą Energon Energy Solutions s.r.o. Pozwoli to na synergiczne wykorzystanie kompetencji i zasobów obu partnerów w celu dostarczenia najwyższej jakości usług.

Czeskie sukcesy spółki Columbus Energy

Niedawno spółka Columbus Energy odnotowała istotny sukces, wygrywając przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków należących do miasta Brna. Firma znalazła się w gronie trzech wybranych podmiotów spośród wielu uczestników, którzy zgłosili się do ogłoszonego przez władze miasta przetargu. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 2,2 mld czeskich koron, co równa się niemal 390 mln złotych. Teraz do swoich sukcesów na rynku naszych południowych sąsiadów Columbus może dorzucić umowę z ČEZ.

ČEZ to jedna z najważniejszych firm w Republice Czeskiej i jedna z najważniejszych grup energetycznych w Europie Środkowej i Zachodniej. Podstawą produkcji energii elektrycznej w grupie ČEZ są bezemisyjne źródła energii – atom oraz OZE.

– Ten kontrakt nie tylko potwierdza renomę Columbus Energy w branży fotowoltaicznej, ale także umacnia jej pozycję na rynku europejskim jako zaufanego dostawcy rozwiązań energetycznych – dodaje Michał Gondek.

O Columbus Energy

Columbus Energy to wiodący dostawca produktów i usług na rynku nowoczesnej energetyki, z których korzysta już ponad 70 000 klientów. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu energii odnawialnej dla gospodarstw domowych i biznesu oraz realizuje długoterminowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne i wielkoskalowe magazyny energii. W ramach Columbus Technologies tworzy technologie, które umożliwiają korzystanie z odnawialnych źródeł energii i innych produktów z dziedziny nowoczesnej energetyki w sposób spersonalizowany, zrównoważony i bezpieczny. Columbus jest spółką notowaną na GPW, która świadczy swoje usługi nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych, takich jak Czechy, Słowacja czy Ukraina.

– Czytaj także: Rewolucja w branży OZE — nowe rozwiązanie firmy Columbus. Zyskają również małe gospodarstwa domowe

Źródło: informacja prasowa – Columbus Energy

Fot. Canva (Stockbusters; yorkfoto)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.