Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus Energy, czołowy przedstawiciel polskiej branży energetyki odnawialnej, rusza z kampanią edukacyjną dla szkół w Małopolsce. Podstawówki, które przyłączą się do kampanii, otrzymają od Columbus ciekawe konspekty lekcji, a do kilkudziesięciu najszybszych firma prześle zestawy minipaneli fotowoltaicznych.

Reklama

Akcja edukacyjna polskiego giganta branży OZE. Jak się zgłosić?

Przez najbliższy miesiąc (od 20 maja do 20 czerwca br.) szkoły podstawowe z tzw. krakowskiego obwarzanka (gminy ościenne Krakowa) mogą uzyskać atrakcyjne materiały edukacyjne od firmy Columbus Energy. Wystarczy, że zgłoszą chęć udziału w przygotowanej przez Columbus kampanii “Czyste powietrze = zdrowe jutro”, a otrzymają atrakcyjne konspekty lekcji, pozwalające przeprowadzić zajęcia o tematyce odnawialnych źródeł energii.

Jednak to nie koniec atrakcji, ponieważ do pierwszych 50 szkół biorących udział w kampanii Columbus prześle zestawy pokazowych minipaneli fotowoltaicznych, które stanowią znakomite narzędzie dydaktyczne. Z kolei pierwsza 10. zgłoszonych placówek będzie mogła skorzystać z lekcji o tematyce śladu węglowego, prowadzonych przez ekspertów z fundacji Carbon Footprint. Kampania jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, w klasach IV-VI z terenu krakowskiego obwarzanka.

“Bezpośredni wpływ na zdrowie i komfort życia” – Columbus wspiera walkę ze smogiem w gminach ościennych Krakowa

– W Columbus skupiamy się na polepszaniu efektywności energetycznej domów w Polsce i krajach ościennych. Równocześnie dla nas, pracowników firmy, szczególne znaczenie ma Kraków i jego najbliższa okolica – gdzie na co dzień mieszkamy i spędzamy czas z naszymi rodzinami. Kraków, powszechnie i niechlubnie znany z zanieczyszczonego powietrza, sam zdążył się już uporać z problemem bezklasowych kotłów (tzw. kopciuchów) przyczyniających się do wysokiej emisji. Jako mieszkanka Krakowa sama realnie odczuwam pozytywny efekt, jaki przyniosła uchwała antysmogowa, ograniczająca liczbę dni smogowych z ponad 100 w 2012 roku do 31 dni w ubiegłym roku. Dzisiaj głównym “dostarczycielem smogu” w mieście są zanieczyszczenia pochodzące z 11 tys. kopciuchów, jakie pozostały do wymiany w sąsiednich gminach Krakowa, gdzie chcemy skierować nie tylko naszą kampanię, ale też realną pomoc w wymianie nieefektywnych źródeł ciepła. Dlatego oprócz działań edukacyjnych dla dzieci, przekazania materiałów wspierających edukację o odnawialnych źródłach energii, proponujemy również bezpłatne konsultacje i wsparcie w pozyskaniu dotacji na wymianę bezklasowego kotła czy termomodernizację domu. Działamy w naszym wspólnym celu, tak by zarówno Kraków, jak i jego okolice osiągnęły normę średniorocznego stężenia smogu, rekomendowaną przez WHO poniżej 15 dni, co będzie miało bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i komfort życia – komentuje Beata Kunc, wicedyrektor marketingu Columbus Energy S.A.

Szczegóły kampanii “Czyste powietrze = zdrowe jutro” znajdują się na stronie internetowej projektu, gdzie zainteresowane szkoły mogą zgłaszać chęć udziału. Jeżeli oprócz zgłoszenia szkoła zaznaczy odpowiednią opcję, będzie mogła zorganizować spotkanie edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i pracowników z ekspertami Columbus ds. dotacji do OZE i termomodernizacji.

– Czytaj także: Miliony euro płyną do Columbusa za ponad 28 MW farm PV

Źródło: informacja prasowa – Columbus Energy

Fot. Canva (Arthur Krijgsman, abriendomundo)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.