Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czyste Powietrze – wnioski przez internet

Czyste Powietrze – wnioski przez internet

10 czerwca uruchomiono możliwość złożenia wniosków o dofinansowanie z programu “Czyste Powietrze” droga internetową. Konieczny do tego jest profil zaufany. Składanie aplikacji w wersji papierowej w urzędzie jeszcze jest możliwe.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama
2020 06 10 CzP dwie drogi składania wniosków 1 internet 1

Wnioski przez internet

W przeciwieństwie do programu “Mój Prąd”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na prosumencką instalację fotowoltaiczną i który przyjmuje wnioski tylko drogą elektroniczną, zgłoszenia do programu “Czyste Powietrze” można jeszcze złożyć tradycyjnie w formie papierowej. Wystarczy udać się do biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub w urzędu gminy. Należy jednak pamiętać, że składanie drogą papierową wyłączono ostatecznie pod koniec marca.

Profil zaufany

Wnioski można wypełnić i złożyć przez portal gov.pl przy pomocy Profilu Zaufanego –  można założyć go z pomocą bankowości internetowej, e-dowodu, wideo spotkania z urzędnikiem lub składając wniosek online. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

2020 06 10 CzP dwie drogi składania wniosków 1 papier 1 1

Czyste Powietrze 2.0

15 maja ruszyła nowa forma programu ze zmodernizowanymi zasadami dofinansowania. Obecnie można złożyć wniosek o podstawową wielkość dofinansowania. Nabór na większe dofinansowanie zostanie uruchomiony w późniejszym czasie. 
Więcej o nowej wersji programu znajdziesz tutaj.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.