„DOBRA ENERGIA”– Konferencja o OZE, jakiej jeszcze nie było

„DOBRA ENERGIA”– Konferencja o OZE, jakiej jeszcze nie było

Wyzwania i korzyści z inwestycji w OZE, sposoby ich finansowania oraz szanse, jakie energooszczędne technologie dają samorządom i firmom. Znamy program pierwszej konferencji Dobra Energia, która odbędzie się 22 marca w Poznaniu.

Czyste środowisko to wyzwanie i odpowiedzialność przede wszystkim dla rządzących, dlatego podczas pierwszej konferencji z cyklu Dobra Energia eksperci dyskutować będą o roli samorządu lokalnego w budowaniu świadomości mieszkańców. W panelu udział wezmą m.in. Marzena Wodzińska – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Bogdan Szymański – prezes stowarzyszenia Polska PV oraz dr Filip Granek z XTPL, firmy produkującej nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne. Na konkretnych przykładach pokażą, jakie korzyści dla miast i gmin płyną z efektywnego wykorzystania OZE.Odnawialne źródła energii to korzyści środowiskowe i społeczne, ale także konkretne oszczędności w domowych i gminnych budżetach. Jak mądrze inwestować w OZE? Jak minimalizować ryzyko? Na te pytania podczas panelu „Energia odnawialna – to się naprawdę opłaca” odpowiedzą m.in. Marek Sobieniecki – w imieniu IKEA, Piotr Rudyszyn z W4E, przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej oraz lokalni samorządowcy

Produkcja czystej energii musi iść w parze z jej oszczędzaniem. Bez niskoenergetycznego budownictwa nie może być mowy o ograniczeniu kosztów ekonomicznych i obciążeń dla środowiska. Zaproszeni eksperci, m.in. z firmy Philips Lighting wyjaśnią z jakich technologii warto korzystać, by budynki były energooszczędne, a także zastanowią się czy rewitalizacja może iść w parze z termomodernizacją podczas panelu „Energooszczędne: dom, miasto, gmina”.

Energooszczędne technologie to nie tylko szansa na rozwój dla gmin i samorządów, ale także możliwość obniżenie kosztów bieżącej działalności dla wielu firm z rozmaitych branż. Na zakończenie konferencji paneliści wskażą zaproszonym gościom skąd i w jaki sposób można zdobyć środki na takie inwestycje oraz co dzięki nim można zyskać dla swojej działalności.


Marcowe wydarzenie zainauguruje cykl sześciu konferencji. Pozostałe organizowane będą w: Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest dział Konferencje Agora, część

multimedialnego koncernu Agora S.A. Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.plArtykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.