Świętujemy Wielki Dzień Pszczół!

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Po raz pierwszy z inicjatywy Akademii Przyjaciół Pszczół święto to odbyło się w 2013 roku. Dzień ten ma przypomnieć o często niedocenianej roli tych owadów oraz jak ważna jest ich ochrona.

Co roku do akcji przystępuje wiele placówek – szkoły, parki narodowe i krajobrazowe, ogrody botaniczne czy muzea. W dniu święta pszczół organizowane są między innymi: spotkania z pszczelarzami, warsztaty budowania domków dla owadów i ogrodnictwa, gry i zabawy dla dzieci.

W ich trakcie każdy może dowiedzieć się, jak pomóc pszczołom we własnym ogrodzie.

My również postanowiliśmy włączyć się do wydarzenia i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was serię artykułów o owadach zapylających. Dowiecie się z nich: dlaczego warto dbać o dzikie pszczoły, jakie zagrożenia na nie czyhają i w jaki sposób je chronić. Pokażemy także, jak samodzielnie zbudować hotel dla owadów i w ramach konkursu damy Wam szansę na jego zrobienie. Razem wspierajmy pszczoły!

 

1 comment
  1. Mysle , ze Wielki Dzien Pszczol to taki dzien , kiedy ostatni herbicyd ( herba – trawa ; caedo – zabijac ) spozyje ostani na ziemi przedstawiciel Homo sapiens ( gatunek ssaka dwunoznego ) z rodziny niemyslacych choc (!) – czlowiekowatych . Dawny Prezes szkolnego kola Ligi Ochrony Przyrody PROF.DR. /…/ JANUSZ NUSIK POWALSKI

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Futurystyczne hotele dla owadów stanęły na Polu Mokotowskim w Warszawie

Gdy mówi się o stylowych domkach dla zwierząt, często jest to przerost formy nad treścią. Nowoczesny design często nie ma nic wspólnego z praktycznością (chociażby w przypadku wielu budek lęgowych). Na szczęście zdarzają się również udane projekty. Do takich można zaliczyć hotele dla pożytecznych owadów, które postawiono na Polu Mokotowskim w Warszawie.