Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elon Musk ogłasza konkurs na najlepszą technologię wychwytywania dwutlenku węgla

Elon Musk

Elon Musk ogłasza konkurs na najlepszą technologię wychwytywania dwutlenku węgla

Dyrektor generalny Tesli ostatnio został ogłoszony najbogatszym człowiekiem na świecie. Jak widać, postanowił podzielić się swoją fortuną w słusznym celu. Na Twitterze ogłosił konkurs na opracowanie najlepszej technologii wychwytywania dwutlenku węgla. Nagrodą jest 100 milionów dolarów. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wychwytywanie dwutlenku węgla sposobem na walkę z globalnym ociepleniem

Naukowcy alarmują, że wychwytywanie dwutlenku węgla z powietrza powinno stanowić kluczowe działanie w walce z globalnym ociepleniem. Jednak dotychczas dokonano niewielkie postępy w opracowaniu systemu sekwestracji dwutlenku węgla. Wszelkie plany opierają się na redukcji emisji, ignorując dwutlenek węgla już zgromadzony w atmosferze

Międzynarodowa Agencja Energii stwierdziła pod koniec ubiegłego roku, że rozwój technologii wychwytywania dwutlenku węgla z powietrza jest konieczny, jeśli kraje mają zamiar osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. 

Elon Musk gwarantuje 100 milionów dolarów

Elon Musk, dyrektor najbardziej futurystycznych firm na świecie, napisał 22 stycznia na swoim Twitterze: 

– Przekazuję 100 milionów dolarów na nagrodę za najlepszą technologię wychwytywania dwutlenku węgla – po czym dodał: – Szczegóły w przyszłym tygodniu.

Sekwestracja dwutlenku węgla również w planach Bidena

Nowozaprzysiężony prezydent USA Joe Biden zobowiązał się przyspieszyć rozwój technologii wychwytywania dwutlenku węgla, w ramach swojego szerokiego planu walki ze zmianami klimatycznymi. W czwartek (21 stycznia) powołał Jennifer Wilcox, ekspertkę w dziedzinie technologii usuwania węgla, na stanowisko głównego zastępcy sekretarza ds. energii kopalnej w Departamencie Energii USA.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.