1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Europejczycy chcą i potrzebują recyklingu  

Europejczycy chcą i potrzebują recyklingu  

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

8 na 10 Polaków chce kupować produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – podaje lider gospodarki cyrkularnej Stena Recycling, który przeprowadził sondę dotyczącą recyklingu surowców. Na pytania o przetwarzanie odpadów i nie tylko odpowiedziało 5000 Europejczyków, w tym 1000 Polaków.

Recykling w Europie

Zdecydowana większość Europejczyków, a w tym polskich konsumentów chce, aby kupowane przez nich produkty powstawały nie od nowa, a właśnie z recyklingu. Przykładowo recykling telefonu komórkowego pozwala zaoszczędzić tyle energii, że światło o mocy 9 W mogłoby świecić przez 206 dni. Recykling oznacza więc oszczędności.

Europejczycy są gotowi tak dostosować konsumpcję, by zmniejszyć swój wpływ na klimat. Takie są wnioski z najnowszego, międzynarodowego raportu Circular Voice przygotowanego przez Stena Recycling na podstawie badań konsumentów w pięciu krajach: Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Polsce. W badaniu udział wzięło ponad 5000 respondentów, w tym ponad 1000 Polaków. Dane zostały zebrane za pomocą panelu internetowego. Grupą docelową byli konsumenci w wieku 18-65 lat i starsi w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Polsce.

Ważne wnioski z ankiet:

– 8 na 10 Polaków uważa za ważne wykorzystanie przez producentów w produktach materiałów pochodzących z recyklingu,

– 4 na 10 uważa, że wytwarzania produktów, których nie można poddać recyklingowi, powinno się zakazać,

– 8 na 10 Polaków chce wyraźnego oznakowania produktów zawierających materiały z recyklingu,

– 63% chce dostosować swoją konsumpcję do stylu życia przyjaznego dla klimatu,

– Polacy uważają, że biznes ma obowiązek zwiększenia wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu.

70% ankietowanych chce zmienić swoje nawyki i zmniejszyć negatywny wpływ na klimat. Pomimo wyraźnych oznaczeń na opakowaniach produktów prawie 30% Polaków nie wie, które produkty pochodzą z recyklingu, czyli materiałów lub surowców, użytych po raz kolejny. 

image 6
Symbol recyklingu, fot Canva

Czytaj: Recykling wody pod prysznicem. Flow Loop i IKEA zmniejszają zużycie wody o 90%!

GOZ

Coraz dotkliwiej przekonujemy się, że ilość zalegających w środowisku odpadów przekracza nasze możliwości posprzątania ich, a globalny transport nowych produktów, jest odpowiedzialny za ogromne emisje. Trzeba dodać do tego także przeszkody ekonomiczne, wynikające z opłat za drogą energię elektryczną i koło się zamyka. Najlepiej, gdyby to było zrównoważone koło gospodarki cyrkularnej, w której przetwarzamy surowce (GOZ).

źródło: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.