Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Europolis – miasta na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu

europolis

Europolis – miasta na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu

Konferencja Europolis to doskonała okazja do przeanalizowania roli miasta w zielonej transformacji. Jakie kroki mogą poczynić miasta, aby odwrócić fatalne skutki zmian klimatu? W czerwcu opowiedzą o tym prezydenci europejskich miast i eksperci.

BANER MOBILEB1
Reklama

Ważne rozmowy

Konferencja Europolis odbędzie się 10 i 15 czerwca 2021 roku w Warszawie. Pierwszy dzień konferencji zostanie poświęcony dyskusjom z udziałem samorządowców i ekspertów.  Drugi termin przypada na ogłoszenie raportu i rankingu dotyczącego zielonych i przyjaznych środowisku miast.

O ładzie słów kilka

Tematy poruszane na konferencji odwołują się bezpośrednio do założeń Europejskiego Zielonego Ładu, czyli unijnej strategii, która zakłada przemianę gospodarki w kontekście zmian klimatycznych. Wśród założeń Ładu dominują idee związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, efektywnym wykorzystaniu zasobów, zmniejszeniu poziomu zanieczyszczeń i ochroną bioróżnorodności w Europie. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Rola miasta

Wszystkie te kwestie są powiązane z europejskimi miastami, których wzrost gospodarczy oznacza często degradację środowiska i utratę tak cennej bioróżnorodności. Mniejsze miasta i większe metropolie powinny współpracować ku jej ochronie i poszukiwać efektywnych rozwiązań. Gdzie szukać wzorów dobrych praktyk? Opowiedzą o tym eksperci, którzy pojawią się na konferencji Europolis. Organizatorzy zapraszają do włączenia się w dyskusje, a forma wydarzenia będzie dostosowana do istniejących warunków. W debacie udział wezmą m.in.: Petr Hladík, zastępca burmistrza Brna, Stephan Keller, burmistrz Düsseldorfu, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy oraz prezydenci kilkunastu polskich miast.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Świat OZE jest partnerem medialnym konferencji.

Szczegółowy program i rejestracja: tutaj

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.