Forum “Green Smart City” w Krakowie

Kraków jest miastem, o którym nie bez racji mówi się jako o centrum kulturalnym południowej Polski. Jest odwiedzane przez bardzo dużą ilość turystów, a jego atrakcje są celem większości szkolnych wycieczek. W ostatnich latach powstał jednak spory problem, który uderza w dobrą opinię stolicy Małopolski. Mowa o smogu, którego stężenie w powietrzu często ma niedopuszczalne wartości. To ogromny problem, który na przestrzeni lat znacząco może wpłynąć na otaczające środowisko naturalne oraz zdrowie i życie mieszkańców. Władze miasta są świadome tego problemu, a sama społeczność zaczyna dostrzegać nieuchronne jego konsekwencje.

11. kwietnia 2016 roku w Krakowie odbyło się pierwsze forum “Green Smart City – głos nauki w walce ze smogiem”. Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem, gromadząc blisko 400 aktywnych uczestników, wśród których były władze samorządowe miasta Krakowa oraz okolicznych miejscowości, studenci i przedsiębiorcy. Na bazie wcześniej osiągniętego sukcesu, również w tym roku zdecydowano się kontynuować to udane wydarzenie.

Zostanie ono przeprowadzone w formie licznych dyskusji, w których brać będą udział zaproszeni goście, wśród których znajdą się eksperci i naukowcy krakowskich uczelni.

Forum organizowane jest przez związek uczelni InnoTechKrak, które wspomaga współpracę pomiędzy Politechniką Krakowską, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytetem Rolniczym.

Forum “Green Smart City – głos nauki w walce ze smogiem” odbędzie się 28. listopada bieżącego roku o godzinie 11:00 w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego, który znajduje się na al. 29 Listopada 46 w Krakowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejszy wymóg rejestracji.

Można dokonać jej tutaj – http://fgsc.ur.krakow.pl/rejestracja.html

Tego typu wydarzenia są bardzo istotne, ponieważ pomagają dotrzeć do wielu odbiorców, jednocześnie kreując nowe rozwiązania dla istniejącego problemu, jakim jest smog. Kraków poprzez swoją lokalizację powodującą sporą ilość dni bezwietrznych jest jednym z miast mających najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie. Zarówno władze miasta, jak i społeczeństwo muszą stawić czoła temu problemowi, a nadchodzące forum może być idealną okazją do tego, by wypracować wspólne rozwiązania, które pozwolą przywrócić do Krakowa czyste powietrze raz na zawsze.