Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

InPost wprowadza bardziej ekologiczne paczkomaty bez ekranów

InPost wprowadza bardziej ekologiczne paczkomaty

InPost wprowadza bardziej ekologiczne paczkomaty bez ekranów

Od lipca mieszkańcy Krakowa i Warszawy mogą korzystać z nowego rodzaju maszyny do nadawania i odbierania przesyłek – Appkomatu InPost. Ten nowy paczkomat ma uczynić usługi logistyczne bardziej przyjaznymi dla środowiska. W jaki sposób?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

InPost wprowadza bardziej ekologiczne paczkomaty

Korzystanie z tradycyjnego paczkomatu pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 75%, w porównaniu do poziomu emisji przy indywidualnych dostawach paczek do domów – twierdzi InPost. W przypadku nowej wersji urządzenia jej wpływ na środowisko będzie jeszcze mniejszy.

Wszystko za sprawą zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego paczkomatu. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on mniej energii elektrycznej niż ten tradycyjny.

Paczkomat nowego typu

Jedną z istotnych zmian, która zaszła w konstrukcji, jest rezygnacja z dużego ekranu wyświetlania. Brak dużego ekranu i mniejsza ilość komponentów z jakich jest zbudowany paczkomat, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i jego strategii ESG. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązania, które nie tylko usprawnią czy unowocześnią nasze usługi, ale  realnie przyczynią się do poprawy i obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że tak jak wcześniejsze nasze urządzenia, tak nowo zaprojektowany Appkomat InPost stanie się wzorem wskazującym kierunek rozwoju dla procesów logistycznych w e-commerce w XXI wieku – mówi Rafał Brzoska, założyciel i Prezes InPostu.

Zamiast ekranu do obsługi urządzenia służyć ma aplikacja InPost Mobile. Pierwsze urządzenia obsługiwane całkowicie przez smartfon będzie można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a kolejne będą pojawiać się  w innych polskich miastach. 

Dodatkowo część z maszyn będzie w przyszłości wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie stanu powietrza w okolicy.

źródło i zdj. główne: mat. prasowe InPost

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.