Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Inwestycja w OZE się opłaca. Polecaj i… zarabiaj

Inwestycja w OZE się opłaca. Polecaj i… zarabiaj

Niższe rachunki za prąd, niezależność od podwyżek cen energii i pozytywny wpływ na środowisko. Zalet płynących z inwestycji w OZE jest wiele. Masz fotowoltaikę, pompę ciepła lub magazyn energii? To świetnie, bo z pewnością na tym zyskujesz. Ale możesz zyskać jeszcze więcej. Jak? Dowiesz się z tekstu.

Reklama

Rozwój OZE w Polsce

Odnawialne źródła energii z roku na rok zyskują na znaczeniu jeśli chodzi o produkcję energii cieplnej i elektrycznej. Z raportu Międzynarodowej Agencji Energii (MAE) wynika, że OZE na początku 2025 roku wyprzedzą węgiel i staną się największym źródłem energii elektrycznej na świecie. Polki i Polacy opowiadają się za inwestycjami w OZE, bo widzą w nich wiele korzyści, czyli przyjazność środowisku, oszczędność pieniędzy, niezależność wobec podwyżek cen prądu.

Rozwój OZE stanowi kluczowy element w transformacji energetycznej, który ma szansę zapewnić bezpieczeństwo i niezależność energetyczną oraz pozwoli zredukować emisje.

Na koniec kwietnia 2023 roku moc zainstalowana odnawialnych źródeł energii w naszym kraju z porównaniu do kwietnia rok wcześniej wzrosła o 5,1 GW. Łączna moc zainstalowana OZE wyniosła 24,4 GW.

Boom na fotowoltaikę 

Obecnie największą część energii odnawialnej w Polsce stanowi energia słoneczna. Duży wpływ na jej rozwój miały rządowe programy Mój Prąd czy Czyste Powietrze. W pierwszych dwóch edycjach programu Mój Prąd złożono 266 407 wniosków, z czego przyznano dotacje dla 252 899 gospodarstw na łączną kwotę 1 262 552 156,18 zł. 

W 2022 roku powstało 362 159 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 4 269,8 MW. Pod koniec grudnia 2022 roku moc zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki przekroczyła 12 GW i wyniosła dokładnie 12 189,1 MW.

Najbardziej popularnym typem instalacji PV jest mikroinstalacja fotowoltaiczna czyli taka, której całkowita moc zainstalowana wynosi poniżej 50 kW. Popularność tego rozwiązania jest związana z tym, że procedury administracyjno-prawne w przypadku tego typu inwestycji są najprostsze i najbardziej wychodzą naprzeciw konsumentom pozaprzemysłowym. 

Polecaj rozwiązania OZE i zarabiaj

Wiemy już, że inwestycja w OZE się opłaca. Świadczą o tym dane, które przedstawiliśmy powyżej oraz rosnąca liczba prosumentów. Jesteś szczęśliwym posiadaczem innowacyjnych rozwiązań i korzystasz z zielonej energii? Poleć je innym! To też się opłaca, bo w ramach Programu Poleceń firmy Columbus za każde skuteczne polecenie możesz otrzymać atrakcyjne wynagrodzenie.

Porozmawiaj z rodziną i znajomymi. Może sen z powiek spędzają im wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie lub mają problemy z dostawami energii do swojego domu? Opowiedz im o rozwiązaniach, które mogą im pomóc na co dzień, ale także długofalowo – chroniąc przed podwyżkami cen energii czy paliw. Fotowoltaika, pompa ciepła, magazyn energii czy ładowarka. Możesz zyskać 1000 zł za każdy z produktów.

progranpolecen 1800x900

Jak to działa?

1.  Zarejestruj się na platformie Programu Poleceń Columbus.

2. Polecaj produkty Columbus znajomym poprzez swój panel rekomendacji.

3. Zarabiaj za każde skuteczne polecenie i otrzymuj nagrody – do 1000 zł za produkt.

Więcej szczegółów na stronie Program Poleceń. 

materiał przygotowany we współpracy z partnerem firmą Columbus Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.